fbpx

Czy Blockchain uratuje Facebooka i rozwiąże jego problemy z bezpieczeństwem?

Facebook ma poważne problemy związane z bezpieczeństwem. Z informacji podanej 25 września ostatni atak hakerski dotknął prawie 50 milionów użytkowników. Miejmy nadzieję, że ostatnie naruszenie bezpieczeństwa wpłynie na działania Facebooka, i gigant przyspieszy działania mające na celu poprawę zabezpieczeń dzięki zastosowaniu technologii blockchain.

50 milionów użytkowników Facebooka padło ofiarą ataku hakerskiego

Luka w zabezpieczeniach Facebooka, która doprowadziła do zhakowania ok. 50 milionów kont użytkowników, była najbardziej znaczącym incydentem w zakresie bezpieczeństwa, jakiego firma dotychczas doświadczyła. Odnosząc się do sytuacji, firma oświadczyła:

“Wcześniej w tym tygodniu odkryliśmy, że ktoś z zewnątrz zaatakował nasze systemy i wykorzystał lukę, która ujawniła tokeny dostępu do Facebooka dla kont użytkowników w HTML, gdy używaliśmy jednego z elementów funkcji “Wyświetl jako”.

Aktualizacja zabezpieczeń wskazuje również, że luka w zabezpieczeniach była wynikiem interakcji trzech różnych błędów, które dotyczyły funkcji “Wyświetl jako”. W najnowszej aktualizacji Facebook informuje, że luka została naprawiona.

“Zresetowaliśmy tokeny dostępu do prawie 50 milionów kont, o których wiemy, że zostały naruszone. Podjęliśmy kroki w celu zresetowania tokenów dostępu dla kolejnych 40 milionów kont, które były wyszukiwane w opcji “wyświetl jako” w ubiegłym roku. Tymczasowo wyłączyliśmy funkcję “wyświetl jako” podczas dokładnego sprawdzania zabezpieczeń.”

Blockchain może pomóc Facebookowi w zabezpieczeniu danych

Naruszeniom bezpieczeństwa z pewnością można było zapobiec, gdyby Facebook wdrożyć technologię blockchain do zabezpieczania swoich danych.

Blockchain pozwala użytkownikom przetwarzać dane w rozproszonym, zdecentralizowanym i bezpiecznym środowisku. Siła tej technologii to w dużej mierze jej transparentność. Brak centralnej bazy znacznie utrudnia przejęcie kontroli nad informacjami. Ponadto, modyfikacje w łańcuchu bloków nigdy nie zostaną niezauważone.

Od kilku miesięcy kolejne media informują, że Facebook bada możliwości wykorzystania technologii blockchain.

W maju Facebook wyznaczył lidera zespołu Messenger, by kierował działem Blockchain. Jego zadaniem jest zbadanie w jaki sposób gigant mediów społecznościowych może wdrożyć tę technologię od zera.

6 września CNBC poinformowało, że Facebook powiększa swój zespół ds. blockchaina o kolejne 6 osób. Z ofertą pracy na stanowisku Head of Business Development Partnerships – Blockchain można zapoznać się pod adresem:  https://www.facebook.com/careers/jobs/a0I1H00000MpKXQUA3/.

Zapraszamy do aplikowania i życzymy powodzenia!

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930