fbpx

Zdecentralizowana Wikipedia: EOS jest dla nas bardziej przyjazny niż Ethereum

Everipedia to nowa inicjatywa, która ma na celu rzucić wyzwanie Wikipedii, encyklopedii internetowej . Postanowiła zrezygnować ze swoich planów uruchomienia platformy na blockchainie Ethereum na korzyść nowego blockchaina EOS’a.

Firma z Los Angeles z siedzibą w Kalifornii właśnie wydała zdecentralizowaną wersję Wikipedii, w której współpracownicy są nagradzani tokenami IQ za pisanie i edytowanie artykułów na platformie.

Tokeny pomogą w rozwoju platformy Everipedia

Opisana jako “fork Wikipedii”, Everipedia ma nadzieję, że zachęta w formie tokenów pomoże rozwinąć platformę na lepsze i bardziej godne zaufania źródło informacji niż dziś jest Wikipedia. Ponadto, zespół wierzy, że zdecentralizowany charakter nowej platformy sprawi, że będzie ona odporna na cenzurę i wolna od “biurokratycznych nadzorców”.everipedia

Zgodnie z wcześniejszą informacją od The Atlantic, istnieje “ukryty świat ludzi”, którego zajęciem jest edytowanie artykułów z Wikipedii za pieniądze. Model zachęty wprowadzony przez Everipedia ma na celu naprawienie przynajmniej części tego problemu, umożliwiając nagradzanie wszystkich pisarzy za pracę, którą dołożyli od siebie.

Zespół Everipedi powiedział, że budowanie nowej platformy na blockchainie Ethereum okazuje się “niesłychanie trudne”, głównie ze względu na problemy z skalowaniem. Projekt jest bardzo pracochłonny, ale może w dużej mierze pomóc ludziom, którzy cenią sobie wolność.

“Nie wszystko działa lub nie jest gotowe na platformie EOS, ale tak samo jest w przypadku Ethereum” – Zespół Everipedi.

“Prace nad rozwiązaniem problemów ze skalowalnością jest wciąż trwają…, a koszty pamięci masowej często mają duże wahania. Oczywiście, rzeczy muszą zostać ulepszone, a ekonomia wypracowana. EOS jest dla nas bardziej przyjazny niż blockchain ETH” – powiedział zespół Everipedi.

Everipedia, znalazła się  na pierwszych stronach gazet, kiedy ogłosili zatrudnienie współzałożyciela Wikipedii, doktora Larry’ego Sangera. W oświadczeniu dla prasy  Sanger powiedział, że postrzega startup jako “następny etap ewolucji encyklopedii”, dodając, że “otwiera wiele drzwi, gdy informacja jest prawdziwie zdecentralizowana i oferowana w protokole takim jak blockchain. “

Wykres tokenu IQ:

www.coincodex.com/crypto/iq-token/

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98