fbpx

Ethereum zgodne z prawem szariatu?

Amanie Advisors, islamska firma doradcza ds. finansów i kwestii związanych z szariatem, zastanawia się nad zgodnością Ethereum (ETH) z islamskim prawem religijnym.

Ethereum otrzyma wsparcie świata islamu?

W poście na blogu opublikowanym na stronie internetowej Amanie Advisors, ​​firma przyznała, że współpracuje z Fundacją Ethereum, aby ustalić zgodność platformy z prawem szariatu. Teraz w wyniku współpracy stworzono artykuł, którego głównym celem jest zilustrowanie zgodności Ethereum z islamską moralnością.

Firma doradcza twierdzi, że – podobnie jak w przypadku innych kryptowalut – nie ma pewności co do zgodności Ethereum z prawem szariatu, które zawiera ścisłe zasady prowadzenia działalności finansowej i potępia w szczególności lichwę. Innymi słowy, Amanie Advisors zastanawia się dziś, czy muzułmanie powinni kopać lub handlować tokenami Ethereum, a nawet wdrażać inteligentne kontrakty lub zdecentralizowane aplikacje (DApps) na platformie.

Jakie ma to znaczenie dla Ethereum?

Firma zauważyła, że ​​jeśli Ethereum zostanie uznane za zgodne z prawem szariatu, społeczność islamska będzie chętniej korzystała z nowej technologii. To z kolei może doprowadzić do opracowania inteligentnych umów i i DAppsów zgodnych z szariatem.

„Mamy nadzieję, że dzięki ustaleniom, parametrom i wytycznym nakreślonym w tym artykule, będzie on katalizatorem dla islamskiego rynku finansowego, a także szerszej populacji muzułmanów, aby zaangażować się w rynek”

–  czytamy w artykule.

Na początku sierpnia dyrektor generalna Amanie Advisors, Suhaida Mahpot, powiedziała, że ​​postrzega obecną niechęć do akceptowania kryptowalut wśród społeczności islamskiej jako efekt niepewności prawnej nowego rynku. Wyjaśniła, że:

„Musimy lepiej informować instytucje o tym, jak można przyjmować waluty cyfrowe i jak przejrzystość korzystania z kryptowalut przyniesie korzyści całemu społeczeństwu. Być może ten sposób myślenia zmieni się z czasem.”

Jak media informowały w lipcu ubiegłego roku, Stellar, platforma open source dla płatności rozproszonych, jest pierwszym protokołem opartym na rozproszonej księdze, który uzyskał certyfikat zgodności z prawem szariatu w kwestii transferu pieniędzy i tokenizacji aktywów.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy akceptacje ETH przez islam pozytywnie wpłynie na adopcję projektu?

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,841.57
ethereum
Ethereum (ETH) $ 167.90
xrp
XRP (XRP) $ 0.232302
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 338.77
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 291.48
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.01
eos
EOS (EOS) $ 3.87
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.57
tron
TRON (TRX) $ 0.017298