fbpx

Joseph Lubin: Ethereum rośnie wykładniczo. Whalesy niemal podwoiły ilość trzymanych ETH

Jak uważa Joseph Lubin, Ethereum rośnie wykładniczo, mimo że kurs aktualnie tego nie odzwierciedla. Mimo, że pod kątem ceny, ETH miewało lepsze okresy, zamożni inwestorzy (tzw. whales) stale dokładają kolejne Ethery do swoich cyfrowych portfeli, zwiększając ich objętość prawie dwukrotnie.

Jak powiedział współzałożyciel Ethereum oraz twórca ConsenSys (software houseu, który współpracuje z ponad tysiącem programistów):

“Blockchain to coś więcej niż giełdowy rynek. To ruch. Kapitalizacja rynkowa nie odzwierciedla aktywności. Zdecentralizowane sieci rosną. Codziennie 10 mld obsłużonych zapytań API przez Infura. 1 milionów pobrań Truffle. 1 milion pobrań MetaMask. 12 000 aktywnych węzłów Ethereum. 48 mln unikatowych adresów Ethereum. 3 razy więcej wzmianek o pracach dot. blockchain na LinkedIn.”

3 główne produkty należące do Ethereum to właśnie Truffle, Infura oraz MetaMask. Społeczność często określa je w skrócie “TIM”. Można je nazwać podstawowymi elementami infrastruktury Ethereum. Truffle to ramka programistyczna dla deweloperów blockchain, którzy chcą budować swoje rozwiązania w oparciu o tę technologię. Infura to infrastruktura węzłów, które obsługują zapytania od aplikacji. MetaMask to jeden z najpopularniejszych portfeli, dedykowanych Ethereum oraz tokenom ERC 20.

Długoterminowy entuzjazm

Mimo, że cena Ethereum straciła na wartości ok. 92% od swojego szczytu, to infrastruktura projektu oraz liczna użytkowników, z niej korzystających stale wzrasta.

Mimo krótkoterminowych spadków, Lubin mówi o swoim długoterminowym optymizmie i entuzjazmie względem Ethereum:

“Wierzę w technologię blockchain, dzięki ludziom, którzy za nią stoją. Programiści, inżynierzy, naukowcy technologiczni, który ją tworzą. Eksperci od smart contracts, którzy przeprowadzają audyty i zabezpieczają kod. Designerzy, którzy troszczą się o doświadczenie użytkowników, korzystających z produktów. Marketerów, opowiadających historie dot. Web3.”

A co na to whalesy?

Inwestorzy, którzy nie wytrzymali presji spadków systematycznie wyprzedawali swoje ETH. Jak pokazują dane, wielu zamożnych inwestorów – tzw. whalesów, trzymało, a nawet systematycznie powiększało ilość hodlowanych przez siebie Etherów.

Zgodnie z badaniem Diar, spośród 1000 najzamożniejszych portfeli, na ok. 500 z nich widać aktywne ruchy – przesyłanie oraz wycofywanie środków. Zgodnie z badaniem, portfele te zakumulowały średnio 80% więcej ETH na swoich adresach – jest to największy wynik w historii. Pod koniec listopada, adresy te hodlują ok. 20 mln ETH, co stanowi ok. 20% całkowitego zapasu Ethereum.

Warto również zwrócić uwagę na to, że według statystyk, wzrost zasobów portfeli nie jest równoznaczny ze wzrostem ilości whalesów. Od początku roku, ilość aktywnych adresów zamożnych inwestorów zmalała o 30%. W styczniu 2018, whalesy trzymały ok. 33 mln ETH, co stanowiło więcej niż 1/3 całkowitego zapasu Ethereum w obiegu.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 11,454.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 271.36
ripple
XRP (XRP) $ 0.335562
litecoin
Litecoin (LTC) $ 103.62
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 346.92
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.60
eos
EOS (EOS) $ 4.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 160.57
tron
TRON (TRX) $ 0.028633