fbpx

Ethereum poniżej 200$. Dlaczego ETH wciąż spada?

Spadki Ethereum, w końcu doprowadziły do tego, że cena zanurkowała poniżej 200$ – poziom, który wielu osobom wydawał się niemożliwy do przełamania. Jakie są tego powody? – Dowiesz się z tego artykułu. 

Powodów jak zwykle, jest kilka:

Mike McGlone, analityk giełdowy w Bloomberg Intelligence twierdzi, że kurs Ethereum [ETH] może spaść jeszcze niżej – do lini wsparcia na poziomie 155$.

Ethereum było niegdyś uważane za innowacyjną platformę, która pomagała programistom tworzyć aplikacje oparte o blockchain – tzw. DApps. Ethereum było pierwszą tego typu platformą, jednakże obecnie konkurencja na tym rynku jest znaczna. Wystarczy spojrzeć na topowe projekty pod kątem kapitalizacji rynkowej. Większość z nich to platformy – bezpośrednia konkurencja Ethereum.

Ethereum mierzy się obecnie z takimi projektami jak, długo wyczekiwana platforma EOS, NEO, Cardano, Aeterenity, ICON, Lisk, Stratis czy Waves – są to zdecydowanie zaawansowane przedsięwzięcia, a to tylko niektórzy z bezpośrednich konkurentów ETH.

W dodatku wielka liczba start-up’ów, opierających się o blockchain ETH, które organizowały swoje ICO, owszem zbierały ogromne ilości Ethereum – co sprawiało, że ludzie specjalnie zakupowali ETH po to by wziąć udział w ICO – jednakże teraz te projekty sprzedają ETH by pokryć swoje koszty rozwoju.

Spadki Ethereum – inne przesłanki

Część konsekwencji, które obecnie dotykają Ethereum było spowodowane przez konkurencję ETH – mówi CEO i współzałożyciel projektu Ambrosus, Angel Versetti. Jak mówi dalej Versetti, Ethereum sprawdza się bardzo dobrze w porównaniu do swojej nowo powstającej konkurencji.

“Jest dużo ludzi posiadających znaczne ilości aktyw ulokowanych w innych kryptowalutach, którzy promują scenariusz, w którym konkurencja Ethereum jest lepsza i silniejsza. Jednakże warto pamiętać, że przewidywania te, mają niewiele wspólnego z faktami i mają raczej spekulacyjną naturę.”

Matthew Newton, analityk rynku z eToro powiedział, że powodem spadków jest też ostatnia negatywna prasa, która ukazała bardziej masowym odbiorcom błędy w fundamentach Ethereum. FUD rozszedł się wszelkimi możliwymi kanałami, więcej na temat tego sprawozdania znajdziesz tutaj: LINK.

Dodatkowym, pobocznym aspektem może być brak masowej adopcji DApps przez rynek spoza kryptowalut – wiele osób bardzo liczyło na to, że wydarzy się to wcześniej, a wielcy gracze i przedsiębiorstwa eksplorujące blockchain ostrożnie badają grunt.

Jakieś dobre wieści?

Chicago Board Options Exchange (CBOE), które wystartowało z Bitcoin Futures w grudniu 2017 oczekuje na zielone światło od Commodity Futures Trading Commission (CFTC) by wystartować z opcjami na Etherium, jeszcze przed końcem roku. CBOE będzie wykorzystywało rynku giełdowego Gemini – czyli tego samego, na którym aktualnie można obstawiać opcje na Bitcoinie.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych (SEC) zadecydowała kilka tygodni temu, że Ethereum nie powinno być klasyfikowane jako papier wartościowy, więc można powiedzieć, że droga do startu ETH futures stoi przed Ethereum otworem. Zdanie CBOE względem Ethereum jest takie, że jest to jedna z kryptowalut o największej możliwości upłynniania (dużo par wymiany i wysoki obrót na giełdach), a im bardziej cyfrowe aktywo “płynne” tym lepiej nadaje się do handlu opcjami. Prezes CBOE mówi, że popyt na Ether futures jest znaczący.

Jednakże czy faktycznie są to dobre wieści dla ETH? Na pierwszy rzut oka może tak się wydawać, jednakże warto zapoznać się z opinią pewnego analityka na ten temat: LINK.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,668.21
ethereum
Ethereum (ETH) $ 197.21
ripple
XRP (XRP) $ 0.274552
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 316.69
litecoin
Litecoin (LTC) $ 75.11
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 28.20
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.64
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 140.58
monero
Monero (XMR) $ 86.44