fbpx

Ethereum jest najbardziej dochodowym ICO [BADANIE]

Inwestowanie w ICO jest dla niektórych osób świetnym rozwiązaniem podczas dobrej sytuacji na rynku. Wiele osób tworzy negatywne opinie na temat projektów przeprowadzających swoje ICO porównując je z ich poprzednikami. Teraz nasuwa się pytanie: czemu nikt nie pisze o ICO, które odnotowały kolosalne wzrosty i pierwszych inwestorach? Właśnie teraz, The Block, społeczność entuzjastów kryptowalut i technologii blockchain, stworzyła listę w której, znajduje się około 1750 ICO z okresu od 2014 do 2018 roku. Lista pozwala nam sprawdzić, ile inwestorzy podczas ICO zarobiliby trzymając swoje tokeny.

Tysiące procent zysku

Autorzy podkreślają że, dane mogą być niedokładne, ponieważ zbieranie wszystkich informacji o każdym pojedynczym ICO jest bardzo trudnym zadaniem, a szczególnie przy takich wahaniach jakie gwarantuje nam aktualny rynek. Lista podaje wartości w najbardziej dokładnym jak to możliwe przybliżeniu, które z pewnością mogą się komuś przydać.

Spośród 1750 ICO, 303 (około 17%) zostało ukończonych i są dostępne na rynku. Średnia ukończonych ICO przedstawia zwrot w wysokości 479% – jednak średnia ta jest kreowana przez wartości które są naprawdę kolosalne, takie jak Ethereum (59,552.73%, od 11 września) i Spectrecoin (24.400%). Inne projekty w pierwszej 10 to NEO, STRATIS, Lisk, Augur i Aeternity, z których wszystkie mają ponad 2000% zwrotu. W przypadku NEO liczba wynosi ponad 11 000%. Robi wrażenie, prawda?

10 najlepszych ICO:

Źródło: The Block. Dane z 11 września.

10 najgorszych ICO:

Źródło: The Block. Dane z 11 września.

Spośród tych 303 ICO, które trafiły na rynek, tylko na 90 z nich można było zarobić. Jeden projekt – Telcoin – nie ma ani wartości dodatniej, ani ujemnej, a pozostałe 212 projektów faktycznie spowodowało, że ich inwestorzy ostatecznie stracili pieniądze. Bolenum jest najgorszym ICO z listy. Zwrot z inwestycji jest ujemny i wynosi -99,72%, co oznacza, że ​​inwestor, który zainwestował przykładowo 1 dolara, to jego tokeny byłyby teraz warte 0,003 USD. Pokazuje to jednak, dlaczego średni zwrot jest tak wysoki: dane są mocno wypaczone przez projekty reprezentujące oryginalne startupy. Oczywiście mowa tutaj o Ethereum.

Należy wziąć pod uwagę, że 90 projektów ICO z dodatnim zwrotem, stanowi jedynie około 5 procent wszystkich ICO na liście stworzonej przez The Block. Oznacza to, że aktualnie 95% wszystkich ICO odnotowuje straty, albo poprzez brak aktywności ze strony developerów i rozwoju projektu albo, że nie są jeszcze przedmiotem handlu na giełdach.

Jak wybrać perspektywiczne projekty ICO?

Blok wyjaśnia również “szaleństwo” ICO z 2017 r. I części 2018 r:

“Inwestorzy dostrzegli sukces ICO, takich jak Ethereum, NEO i Augur. Nabrali przekonania, że ich sukces będzie miał odwzorowanie do wszystkich ICO. Nasza analiza pokazuje, że to nieprawda. […] Jeśli inwestorzy spróbują wejść na rynek, ponieważ stwierdzą, że to “już czas, jest dobry rynek i hype na krypto”, mogą wkrótce przekonać się, że byli w błędzie, ponieważ sygnały,które dawały im znaki do działania to odjeżdżający pociąg, a nie przybywający.”

Nowa Era dla ICO ?

Ostatnimi czasy mieliśmy dużo informacji na temat kurczącego się rynku ICO’sów i o tym, że kapitału do nich napływa znacznie mniej. Nic dziwnego skoro rynek się uspokoił i nastroje inwestorów zmieniają się równolegle z nim. Rynek nie daje zarabiać to i inwestorzy się wstrzymują. Jednakże coś czujemy, że dobre czasy na ICO zbliżają się wielkimi krokami. Projekty zaczynają wywiązywać się z obietnic, budują swoje produkty(coraz więcej firm ma już działające produkty co jest znacznie lepsze od obietnic), zwłaszcza gdy mają zapewnione finansowanie na nadchodzące lata.

Jeśli interesujesz projektami ICO, na pewno znajdziesz coś dla siebie w naszym dziale z opisami. Znajdują się tam oceny zagranicznych oraz polskich firm prowadzących swoje projekty nawet z działającym już produktem i całym ekosystemem wykorzystyjącym blockchaina.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293