fbpx

Spotkanie projektów opartych o Ethereum: Golem, OMG i Hoard [środa 05.09; 18:30]

W środę 05.09 o godzinie 18:30 na Warszawskim Campusie Google (Campus Warsaw, przy ulicy Plac Konesera 10) odbędzie się spotkanie z 3 projektami opartymi o blockchain Ethereum. Będzie to okazja do zapoznania się z pracą projektów Golem, OMG i Hoard, a po prezentacjach czas na spotkania i networking przy piwie. 

Spotkanie jest bezpłatne! 

Opis wykładów

#1 “Wstęp do ekosystemu Golem i Ethereum”

Prelegent – Julian Zawistowski (imapp) magister ekonomii po SGH. Jest liderem i przedsiębiorcą, który chce zmienić świat na lepsze. Zaczynał jako ekonomista prowadzący think-tank (burzę mózgów, mające na celu rozwiązanie konkretnego problemu) oraz rządowy analityk polityczny. Szybko zrozumiał jednak, że to technologia jest tym co zmieni świat. Wystartował imapp, by tworzyć projekty software’owe, które przyczynią się dla społeczeństwu. To właśnie tym zajmuje się obecnie, wraz z topowymi specjalistami, którzy z nim współpracują.

imapp specjalizuje się w rozproszonych obliczeniach, technologii blockchain, grafice komputerowej oraz programowaniu gier. W szczególności zespół współpracuje z wiodącymi projektami będącymi częścią ekosystemu Ethereum: Golem, OmiseGO, oraz Hoard.

#2 “Rynek mocy obliczeniowej – jak wygląda obecnie, wyzwania oraz plany”

Prelegent – Aleksandra Skrzypczak (Golem), Golemancer, współzałożycielka, magister matematyki oraz inżynier informatyki po Uniwersytecie Warszawskim. Aleksandra dołączyła do imapp ponad 4 lata temu i stała się pierwszą osobą, pracującą nad projektem Golem na cały etat.

Aleksandra przedstawi projekt Golem i przeprowadzi uczestników wykładu przez ostatnie aktualizacje oprogramowania. Podzieli się z nami realnymi sposobami zastosowania Golema oraz opowie o celach badawczo-rozwojowych. Wprowadzi nas również w temat rozwiązania SGX dostarczanego przez Golema.

Projekt Golem chce stworzyć globalny zdecentralizowany rynek mocy obliczeniowej oparty o otwarty kod źródłowy. Wszyscy mogą mieć dostęp do projektu. Na globalny superkomputer i rynek mocy obliczeniowej składają się maszyny od komputerów domowych, aż po całe serwerownie.

#3 “Droga do bardziej użytecznej Plasmy”

Prelegent – Kasima Tharnpipitchai (OMG), Dyrektor Techniczny Plasma w OmiseGo. Zajmował się budową zespołów technicznych dla start-up’ów w San Francisco przez ponad 15 lat. Zorganizował na GitHub’ie zespół zajmujący się systemami płatniczymi i stamtąd trafił na rynek blockchain, by wdrażać owe rozwiązania właśnie tu.

Rozwój Plasma, rozwiązania skalującego 2.0, prężnie prze do przodu odkąd rok temu został udostępniony jego whitepaper. Poznamy rozwiązania, które zostały rozwinięte od czasu MVP Plasma: Plasma Cash, Plasma XT oraz Plasma Debit. Zagłębimy się do bardziej użytecznej Plasmy, specyfikacji dostarczonych przez zespół badawczy z OmiseGO. Dowiesz się również dlaczego właśnie to jest aktualnym kierunkiem projektu OMG.

OmiseGO – obecny system finansowy pozostawia wiele do życzenia. OmiseGo tworzy zdecentralizowaną giełdę, która ma służyć jako publiczna sieć płatnicza, która połączy portfele mobilne i dostarczy proste i skuteczne rozwiązania płatnicze w Południowo-wschodniej Azji i na całym świecie.

#4 “Blockchain X Gamedev”

Prelegent – Cyryl Matuszewski (Hoard), jest doświadczonym programistą, który optymalizował takie silniki jak Unreal Engine 3/4, RED Engine, oraz MT Framework, a także wiele “domowych” silników gier. Cyryl był kluczowym członkiem zespołu w projektach takich jak: Wiedźmin 2, DMC: Definitive edition, Mortal Kombat X oraz Dark Souls: Remastered, wydanych na większość współczesnych platform: PS2, PS3, PS Vita, PS4, Xbox, Xbox 360, Xbox One, i oczywiści pecety.

Hoard – platforma do realnego wykorzystywania technologii blockchain w grach. Dzięki tokenizacji różnych aspektów gier, deweloperzy mogą implementować nowe funkcje jak i tryby rozgrywki, a także monetyzować gry na jeszcze więcej sposobów. Gracze natomiast będą w posiadaniu przedmiotów z gier (trwała dokumentacja i historia na blockchainie) oraz będą mogli bezpiecznie je transferować.

Uwaga! Spotkanie będzie nagrywane ale nie streamowane na żywo.

Przed spotkaniem dokonaj bezpłatnej rejestracji na tej stronie: LINK

Mapa z dojazdem:

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98