fbpx

Ethereum Dapp Bancor rozwija się na EOS aby uzyskać szybsze i tańsze transakcje

Bancor, trzecia pod względem wielkości i wartości zdecentralizowana aplikacja w sieci Ethereum, ogłosiła plany rozszerzenia na blockchain EOS. Zgodnie z zapowiedziami firmy, nowy projekt o nazwie BancorX umożliwi użytkownikom wymianę między przyszłymi tokenami opartymi na EOS a EOS’em i Ethereum.

W ogłoszeniu stwierdzono, że “zdecentralizowana sieć płynności”, która pozwala użytkownikom na wymianę wielu tokenów opartych na Ethereum bez wpłacania środków na giełdę, zapewni tę możliwość dla EOS.

“Obecnie, Bancor przekształca się w protokół płynności na wielu sieciach – (cross-chain liquidity protocol)”, wyjaśniła firma.

Opublikowany otwarty kod smart contractów w systemie EOS umożliwia użytkownikom eksperymentowanie z protokołem w sieci testowej.  Data dla wdrożenia BancorX na żywy blockchain EOS’a nie została jeszcze uwzględniona.

Taniej i szybciej

Powodem wejścia Bancora na rynek EOS jest to, że szybkość transakcji sieci blockchain jest szybsza niż w przypadku Ethereum. Opłaty transakcyjne również są atrakcyjne w porównaniu do ogromnych opłat w Ethereum, które są pobierane przy smart contraktach.

Przed uruchomieniem sieci użytkownicy Ethereum byli obciążani wyższą opłatą za dokonywanie transakcji. Jednak w wyniku bezpłatnego systemu transakcyjnego Bancor stwierdził, że EOS jest wolny od ryzyka “front-run”, ponieważ transakcje nie są traktowane priorytetowo w zamian za wysokie opłaty.

Przed uruchomieniem sieci użytkownicy Ethereum byli obciążani wyższą opłatą za dokonywanie transakcji. Jednak w wyniku bezpłatnego systemu transakcyjnego Bancor stwierdził, że EOS jest wolny od ryzyka “front-running”, ponieważ transakcje nie są traktowane jako coś kosztownego.

Transakcje EOS mogą być bezpłatne dla użytkowników. Wdrożenie dappsów w blockchain jest kosztownym przedsięwzięciem, chyba że deweloperzy  będą decydowali się przekazać koszty użytkownikom.

Co więcej, funkcja EOSa, której nie obejmowało ogłoszenie Bancora to możliwość superwiększości producentów bloków – którzy utrzymują sieć EOS w podobny sposób jak górnicy cyfrowy kopiący ETH – w celu zapobiegania odwróconych transakcji. Temat ten jest dość kontrowersyjny ponieważ na blockchainie EOS transakcje w pewnych momentach mogą być odwrócone a konta użytkowników zamrożone. Bancor posiada podobne rozwiązania w swoim smart kontrakcie – za co również jest krytykowany przez społeczność. 

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo    Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868