fbpx

Ethereum Classic dokonało pomyślnego hardforka

Ethereum Classic w najnowszej aktualizacji usunęło tak zwaną bombę trudności (difficulty bomb). Tym samym deweloperzy postanowili obrać inną drogę rozwoju.

Bomba trudności została wprowadzona do Ethereum w 2016 roku (który później podzielił się na Ethereum i Ethereum Classic). Jest to mechanizm mający w przyszłości drastycznie zwiększyć trudność kopania (podwaja on trudność co każde 100 000 bloków) i tym samym zmusić górników do przejścia na model Proof of Stake (PoS). Deweloperzy Ethereum Classic postanowili jednak pozostać przy modelu Proof of Work (PoW) i usunąć bombę trudności.

Hardfork został przeprowadzony wczoraj o godzinie 20:20 na bloku numer 5 900 000. Choć trudno jest oszacować, ile pełnych węzłów dokonało aktualizacji oprogramowania, deweloperzy powiedzieli, że giełdy oraz górnicy zrobili to już wcześniej. Aktualizacja przeszła gładko, nie odnotowano żadnych błędów.

Społeczność Ethereum Classic postanowiła zostać przy modelu PoW, gdyż jak twierdzi, jest to model najlepiej opierający się centralizacji. Mówiąc dokładniej, zwolennicy tego systemu przekonują, że PoW wymaga od górników ciągłego inwestowania w sprzęt, a więc tym samym w blockchaina. Dyskusja nad hardforkiem trwała bardzo długo, bo praktycznie od początku rozłamu Ethereum, dlatego też nie przewidywano żadnych protestów ani problemów technicznych.

Aktualizacja spowodowała spadek trudności kopania o około 20%.

Chcesz być na bieżąco z naszymi wiadomościami ?
Dołącz do naszej społeczności:
Fanpage: LINK Grupa: LINK Telegram: LINK Twitter: LINK Youtube: LINK

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868