fbpx

Ethereum przetrwało pierwszy rynek bessy w swojej historii

Inwestor Chris Burniske zauważa, że Ethereum (ETH) przetrwało swój pierwszy w historii rynek bessy, podobnie jak Bitcoin (BTC) w latach 2014-2015.

W tweecie opublikowanym 20 sierpnia Burniske zauważył, że z perspektywy czasu lata 2014-2015 były najlepszym okresem do zakupów BTC. Dodał, że coś podobnego widać dziś na rynku ETH:

„Dla obiektywnych obserwatorów rozwój sieci był [wtedy] wyraźny pomimo bessy cenowej; osoby niechętne [BTC] zostały oślepione uprzedzeniami i spóźniły się na pociąg. To, co stało się z BTC, dzieje się teraz z ETH.”

Czy więc czeka nas bańka na ETH?

Sieć Ethereum z problemami?

Równolegle do komentarzy Burniske dotyczących ceny Ethereum, założyciel czołowej giełdy kryptowalut Binance, Changpeng Zhao, znany również jako CZ, wypowiedział się na temat problemów sieci:

„Lubię Vitalika i ETH, ale prędkość [zawierania transakcji] i pojemność [sieci] stanowiły problemem już rok temu (…). Musimy zwiększyć liczbę rzeczywistych aplikacji, z których ludzie faktycznie korzystają (…). Skoncentrujcie się na aplikacjach.”

W odpowiedzi Buterin powiedział, że problemy ze skalowalnością blockchaina jako technologii „nie zostały w ogóle rozwiązane”, zauważając, że nawet nowsze, częściowo scentralizowane łańcuchy bloków mogą przetwarzać tylko setki transakcji na sekundę. Na przykład EOS – stwierdził – miał już swój problem z tzw. wąskim gardłem w zakresie skalowalności.

Współzałożyciel Ethereum przyznał również, że staje się coraz bardziej pesymistyczny w stosunku do rozwiązań drugiej warstwy poza łańcuchem, takich jak Lightning Network. Buterin argumentował, że takie rozwiązania są „trudne do zbudowania”.

Kurs

Ostatnie wyniki ankiety dot. ceny Etheru wskazują, że aż 54% respondentów uważa, że ​​token ponownie będzie kosztował min. 1 000 USD. Ten optymizm jest jednak nadal testowany. Dziś ETH kosztuje tylko 188 USD, a jego kurs spadł o ok. 5 proc. w skali doby.

Z kolei starszy analityk Fundstrat, Tom Lee, już dawno, w 2018 r., sugerował, że za 1 ETH będziemy płacić 1 900 USD.

Tymczasem ostatnie uwagi Buterina wskazują, że temat skalowalności wciąż stanowi dość drażliwy problem.

Jaki kurs Ethereum przewidujecie w czasie kolejnej bańki na kryptowalutach?

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,328.87
ethereum
Ethereum (ETH) $ 158.36
xrp
XRP (XRP) $ 0.218433
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.02
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 252.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 51.70
eos
EOS (EOS) $ 3.44
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 16.60
stellar
Stellar (XLM) $ 0.054852