fbpx

Ethereum 2.0. 1000 razy bardziej skalowalne

Joseph Lubin, współzałożyciel Ethereum (ETH), powiedział, że blockchain projektu stanie się około 1000 razy bardziej skalowalny w okresie od 18 do 24 miesięcy. Wygłosił swoje uwagi podczas wywiadu udzielonego dziennikarzowi Cointelegraph.

Etap, który przyniesie tak drastyczny wzrost skalowalności ekosystemu, nosi nazwę Serenity. Lubin wyjaśnił, że proces jest rozplanowany na cztery fazy i pracuje nad nim aż osiem grup.

„W ciągu kilku miesięcy powinniśmy mieć w pełni funkcjonalny testnet i być może do końca tego roku będziemy mieli w pełni operacyjną fazę 0 Ethereum 2.0″

-obiecał Lubin.

Jak połączyć stare z nowym?

Lubin wyjaśnił, że istnieje wiele sposobów na połączenie nowego łańcucha ze starym, zauważając, że tokeny etheru będą mogły przejść ze starego łańcucha do nowego i że „mogą istnieć mechanizmy dwukierunkowe”.

Lubin odniósł się również do obaw związanych z Proof of Stake (PoS), stwierdzając, że konsenus został dokładnie zbadany, aby zapewnić jego rentowność, zanim zespoły deweloperskie w ogóle rozpoczęły prace nad jego wdrożeniem. Dodał też, że do łańcucha dodawane są nowe funkcje, aby był on kompatybilny z większą liczbą przypadków użycia, powołując się na przykład na transakcje prywatne.

Jak już wcześniej informowały media, dyrektor generalny firmy Messari zajmującej się analizami rynku kryptowalut przewidział, że przejście do Ethereum 2.0 nastąpi dopiero w 2021 roku.

Z kolei w czasie ostatniej debaty programistów Ethereum, Justin Drake, stwierdził, że zespół deweloperów spodziewa się przygotować specyfikację kodu dla fazy zero do końca czerwca. Drake stwierdził dokładnie:

“Nadal jesteśmy na dobrej drodze. Nadal jednak pojawiają się uproszczenia [kodowe], co jest wspaniałe (…).”

Faza 0, znana również jako Łańcuch Beacon, jest częścią głównego przejścia sieci do Ethereum 2.0. Celem ostatnich działań deweloperskich jest uruchomienie nowego systemu sprawdzania poprawności bloków, w którym kluczowa rola należy już do walidatorów, a nie – jak ma to miejsce jeszcze teraz – do górników.

Faza 0 została opisana po raz pierwszy w pierwszej wersji przejścia w styczniu 2019 r.

Tymczasem sharding, druga główna część aktualizacji sieci Ethereum, zmienia główną funkcję skalowalności, która dzieli przetwarzanie transakcji pomiędzy mniejsze grupy węzłów. Wszystko to w celu zwiększenia pojemności blockchaina.

Nowa era a cena

Nowa odsłona Ethereum może zrewolucjonizować projekt, ale też cały rynek kryptowalut. Nadzieje związane ze zmianami widać już cenie tokenu Ether, który przez miniony weekend na krótko przebił poziom 200 USD. W momencie pisania tego tekstu 1 token kosztuje 193 USD.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98