fbpx

ETH najdroższe od kilku miesięcy. Co dalej z Ethereum i ICO?

Ethereum (ETH) wraca do gry. Ether kosztuje najdrożej od pięciu miesięcy. Na rynku widać optymizm związany z tym, że kryptowaluta chyba przezwyciężyła swój kryzys egzystencjalny po pęknięciu bańki ICO w 2018 roku. Czy czeka nas więc odrodzenie zarówno ETH jak i ICO?

Po raz pierwszy od listopada 2018 r. cena Etheru wyniosła 180 USD. Wszystko po dwucyfrowym rajdzie na wykresie. Druga co do wielkości kapitalizacji kryptowaluta osiągnęła dokładnie poziom 187,98 USD na Bitfinex.

Techniczny obraz Etheru znacznie się poprawił w ostatnich tygodniach. Cena zbliża się do poziomów, które mogą wywołać przedłużający się dalszy rajd.

Przepych Konstantynopola

Od czasu, gdy w grudniu osiągnęliśmy poziom 80 USD, wartość Ethereum wzrosła ponad dwukrotnie. W dużej mierze dzięki bardzo oczekiwanemu hardforkowi, który został ostatecznie zrealizowany w lutym. Po kilku opóźnieniach modernizacja sieci została wdrożona w życie wraz z blokiem numer 7 280 000. Constantinopole – bo tak nazwano zmianę – zapewnił liczne usprawnienia i optymalizację protokołu.

Najważniejsza zmiana dotyka jednak kwestii ekonomii sieci. Po uaktualnieniach nagroda za kopanie tokenu została zredukowana z 3 ETH do 2 ETH. Już wtedy można było założyć, że pozytywnie wpłynie to na kurs. Wynikało to z podstawowej zasady ekonomii – prawa podaży i popyt. Gdy podaż zostaje zmniejszona, zaś popyt jest przynajmniej taki sam, cena powinna rosnąć.

To nie koniec zmian. Serenity, zwane też Ethereum 2.0, wdroży pełny “konsensusowy algorytm sprawdzania udziałów” (POS), co umożliwi 1000-krotnie większą skalowalność w procesie zwanym shardingiem. Oczekuje się, że te cechy sprawią, że Ethereum stanie się idealną platformą dla inteligentnych umów.

Kupować czy nie kupować?

Z czysto cenowego punktu widzenia Ethereum pozostaje więc bardzo atrakcyjną inwestycją. Zarówno w kontekście fundamentów jak i w stosunku do swojego poprzedniego szczytu na wykresie. Inwestycja w ETH jest zasadniczo inwestycją w przyszłość społeczności deweloperskiej, rozwój inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji. Obecnie Ethereum ma nadal największą społeczność deweloperów infrastruktury wnoszących swój wkład do protokołu i jego repozytoriów.

W świetle powyższego, długotrwała hossa jest niemal pewna (na ile oczywiście cokolwiek na tym rynku może być pewne). Wraz ze wzrostem ETH możemy też liczyć na hossę na tokenach z ICO. Może nie wszystkich, ale tyczy się to tych projektów, które nadal są uczciwie rozwijane.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293