fbpx

ETH FUTURES: Złe dla ETHEREUM, dobre dla BITCOINA, mówi Tom Lee

Tom Lee uważa, że ​​wprowadzenie handlu kontraktami terminowymi Ether będzie miało negatywny wpływ na trajektorie cen dwóch największych kryptowalut. Deklaracja Lee, jako Cboe Global Markets oznajmia iż, przygotowuje się do wprowadzenia kontraktów futures na Ethereum, oprócz kontraktów futures na Bitcoin, które zadebiutowały w grudniu 2017 roku.

HISTORIA lubi się powtarzać

Według Business Insider, Tom Lee, partner zarządzający w Fundstrat Global Advisors, sądzi, że handel kontraktami terminowymi Ether będzie wpływał na zmianę ceny rynkowej. Patrząc na wprowadzenie podobnego produktu dla bitcoina, Lee przewiduje, że Ether  może podążać tą samą trajektorią.

Kiedy kontrakty terminowe na BTC zadebiutowały w 2017 roku, cena bitcoina wzrosła do nowego rekordowego poziomu (ATH) 19 700 USD. W lutym, topowa kryptowaluta zanurkowała poniżej 6 000 $. Obecnie Bitcoin spadł o ponad 60 procent w porównaniu z ATH, które miało miejsce w połowie grudnia 2017 r.

NOWE MOŻLIWOŚCI DLA NIEDŹWIEDZI

Lee opiera swoją analizę na sposobie, w jaki działa handel kontraktami futures na kryptowalutach – daje traderom możliwość obstawiania ruchu cenowego waluty bez posiadania jej. Zgodnie z tą logiką, transakcje futures na ETH będą stanowić okazję dla niedźwiedzi na zajmowanie krótkich pozycji.

Według Lee, futures ETH zapewni nowe pole do popisu dla niedźwiedzi tym samym zmniejszając presję na Bitcoinie. Komentując dalej, Lee powiedział:

“Od grudnia tego roku, jeśli ktoś był niedźwiedzio nastawiony na rynek, ale nie chciał być właścicielem instrumentu bazowego, mogli shortować BTC.  Teraz będą mogli shortować ETH, co oznacza, że ​​ilość obstawiania spadków na BTC w kontraktach futures mogłaby zmaleć.”

Warto jednak zauważyć, że kontrakty futures Bitcoin oferowane przez Cboe są rozliczane w środkach pieniężnych, co oznacza, że ​​nie ma transferu aktywów bazowych. Ponadto transakcje kontraktowe stanowią niewielką część całkowitego obrotu BTC, więc jest mało prawdopodobne, aby transakcje futures BTC miały jakikolwiek bezpośredni wpływ na jego kurs.

Cena ETH może być teraz mocno zależna od tych większych projektów ICO, którym również zależy na spadku lub wzrośnie wartości ETH, a w niektórych przypadkach nawet na utrzymaniu ceny ETH przez długi okres. Rynek powstających projektów na ethereum które przeprowadzają ICO jest bez wątpienia trudnym obszarem by przeanalizować jego wpływ na cenę.

ETHEREUM FUTURES NA HORYZONCIE

Tymczasem informacje sugerują, że wprowadzenie kontraktów terminowych na ETH może nastąpić już niebawem. Cboe podobno czeka na zielone światło od SEC byc uruchomić produkt oficjalnie. Jeszcze w czerwcu SEC oczyściło sprawę z spekulacji, czy Ethereum może być pap. wartościowym. W tym czasie szef Cboe, Chris Concannon, powiedział, że decyzja utorowała drogę do wprowadzenia handlu kontraktami terminowymi na ETH.

Czy zgadzasz się ze stanowiskiem Toma Lee na temat wpływu kontraktów terminowych ETH na ceny ETH i BTC? Daj nam znać o swoich przemyśleniach w sekcji komentarzy poniżej.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,566.01
ethereum
Ethereum (ETH) $ 268.76
ripple
XRP (XRP) $ 0.434376
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 442.96
eos
EOS (EOS) $ 8.27
litecoin
Litecoin (LTC) $ 113.37
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.19
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 192.72
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.132396