fbpx

ETF oparty na Bitcoinie powstanie, pytanie brzmi: kiedy? – uważa Ric Edelman

Ric Edelman jest założycielem firmy doradczej Edelman Financial Engines. Śledzi też rozwój rynku kryptowalut. Teraz stwierdził, że bitcoinowy ETF na pewno powstanie. Nie wiadomo tylko kiedy dokładnie…

Jego zdanie nie jest może czymś bardzo odkrywczym, Edelman wskazuje jednak na realny problem. Mianowicie SEC ma pewne obawy w kwestii cyfrowych walut, zaś zadaniem społeczności Bitcoina jest ich rozwianie:

“Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ma uzasadnione obawy, które rynek musi jej pomóc przezwyciężyć, ale jestem przekonany, że tak się stanie i w końcu zobaczymy bitcoinowe ETF (…).”

Podobnego zdania jest Heister Peirce, komisarz SEC, która – jak twierdzi – od pewnego czasu walczy z taką postawą u swoich współpracowników:

“Słusznie zarzucamy inwestorom, że biegną na ślepo za czymkolwiek oznaczonym jako kryptowaluty, ale czasami wydaje nam się, że jesteśmy równie impulsywni w ucieczce od wszystkiego, co nazywane jest kryptografią. Inwestorzy powinni być ostrożni, ale naszym obowiązkiem jest nie definiować ich uniwersum inwestycyjnego zgodnie z naszymi preferencjami.”

Złoto internetu

Nie wiadomo, kiedy bitcoinowe ETF ujrzą światło dzienne, ale Edelman uważa, że sama kryptowaluta ma przed sobą świetlaną przyszłość. Sam stawia BTC obok takich skarbów jak ropa naftowa i złoto, które określa jako “aktywa globalnie notowane poza zasięgiem SEC”. Czy Bitcoina czeka podobna przyszłość?

Niedawno Tom Lydon, redaktor naczelny ETFTrends.com, przyznał, że widzi duże zainteresowanie ETF opartymi na BTC ze strony wielu klientów. Otwarcie przyznał:

“(…) cały czas rozmawiamy z doradcami, 74 procent twierdzi, że rozmawiało z klientami o ich zainteresowaniu Bitcoinem.”

Jeśli ETF ostatecznie powstanie, może spowodować, że na  rynek kryptowalut wejdą inwestorzy instytucjonalni z ogromnym kapitałem. Pomóc w tym może także start platformy handlowej Bakkt, która ma być dedykowana tego typu klienteli.

Firma Edelman Financial Engines, założona w zeszłym roku, powstała w wyniku połączenia firm doradczych Edelman Financial Services, LLC Financial Engines Advisors i L.L.C. Edelman Financial Engines. Dziś działa jako firma doradztwa finansowego i dysponuje aż 205 miliardami dolarów w zarządzanych aktywach.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,261.78
ethereum
Ethereum (ETH) $ 144.88
xrp
XRP (XRP) $ 0.218410
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 208.57
litecoin
Litecoin (LTC) $ 43.98
eos
EOS (EOS) $ 2.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 14.83
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 92.84
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.72