fbpx

EOS nie może wystartować z winy użytkowników

EOS częściowo ruszył 10 czerwca, ponad tydzień od wypuszczenia wersji 1.0 przez Block.one. Nie został jednak do końca aktywowany, gdyż posiadacze nie chcą głosować na walidatorów.

EOS, platforma dla smart kontraktów, nie może zostać aktywowana, póki 150 mln EOS (15% całości) nie weźmie udziału w stake’owaniu i nie wybierze 21 producentów bloków/walidatorów (odpowiednik górników w PoS i jego pochodnych). Według licznika na stronie EOS Authority do tej pory zagłosowało zaledwie 6.23%, czyli mniej niż połowa wymaganego pułapu.

eos authority

Dlaczego użytkownicy nie głosują? Powodów może być kilka. Być może obawiają się, że w jakiś sposób ujawnią swoje klucze prywatne. Sam proces głosowania również nie należy do najprostszych. Część osób zapewne nie jest na bieżąco i nie słyszała jeszcze o głosowaniu. W ciągu ostatniej doby licznik nieco się ruszył, lecz póki co pozostaje tylko czekać. Głosowanie nie ma „daty ważności” (no, powiedzmy – głosy są ważne przez rok), więc prędzej czy później EOS zostanie aktywowany.

Są wieloryby, które mogłyby z łatwością doprowadzić głosowanie do końca, jednak wygląda na to, że one również nie są skłonne wziąć w nim na razie udziału. Niektórzy uważają, że czekają one, aż do końca zabraknie dokładnie tyle %, ile posiadają, by jednym ruchem zamknąć sprawę.

Z ciekawą inicjatywą wyszedł projekt Scatter, który obiecał airdropa tokena RIDL dla wszystkich tych, którzy zagłosują przed osiągnięciem 15%.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868