fbpx

EOS najlepszą kryptowalutą? Tak uważają chińscy eksperci.

Chińskie Centrum Rozwoju Informacji i Przemysłu we współpracy z krajowym Ministerstwem Przemysłu i Technologii Informacyjnych od roku przygotowuje cykliczne raporty i rankingi kryptowalut. Niemal od samego początku ich liderem jest projekt EOS. W nowej odsłonie nie jest inaczej, a EOS umacnia tylko swoją pozycję. Jest to już 12. odsłona rankingu.

Jak wspomnieliśmy, EOS pozostaje na miejscu numer 1. rankingu. Za nim w pierwszej piątce znalazły się także: Tron, Ethereum, Steem i Ontology. Bitcoin teraz uplasował się 12. pozycji. Chińscy eksperci docenili najstarszą kryptowalutę i jej społeczność za dobre wyniki w kwestii rozwoju projektu. We wcześniejszej edycji raportu Bitcoin znajdował się na 15. miejscu. EOS jest liderem zestawienia od czerwca 2018 r., czyli niemal od początku inicjatywy.

Chiński ranking

Istotną sprawą jest to, jak owe blockchainowe waluty są oceniane. Chińscy eksperci biorą pod uwagę trzy podstawowe kryteria: technologię, jej zastosowanie w praktyce oraz kreatywność. Jeśli te hasło brzmią nazbyt ogólnie, już wyjaśniamy, o co dokładnie chodzi. Technologia to w tej kwestii “poziom realizacji technicznej publicznego łańcucha”. W ramach tych badań “analizuje się funkcję, wydajność, bezpieczeństwo i decentralizację publicznego łańcucha”. Późniejszy wynik stanowi aż 65 procent ogólnej oceny. Praktyczne zastosowanie oznacza w tym kontekście “kompleksowy poziom obsługi publicznego łańcucha dla praktycznych aplikacji, w tym wdrażania węzłów, aplikacji do portfela, wsparcia rozwoju i wdrażania aplikacji”. Z kolei ta kategoria stanowi tylko 20 procent ogólnego ratingu. Stopień kreatywności – czy innymi słowy innowacji – stanowi już jedynie 15% kryterium oceny rankingu. W tej kwestii oceniający “koncentrują się na ciągłej innowacji w łańcuchu publicznym, w tym zakresie [pracy] programistów, aktualizacji kodu i wpływie kodu [na całokształt]”.

Blockchain w Chinach

Dziś stanowisko Chin względem technologii blockchain i kryptowalut nie jest niestety jednoznaczne. Z jednej bowiem strony tamtejsze władze nie ukrywają, że widzą potencjał sieci bloków i chcą go wykorzystać w budowie Nowego Jedwabnego Szlaku, czołowego projektu gospodarczego prezydenta kraju. Z drugiej stale powraca temat np. zakazu kopania cyfrowych walut.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,733.69
ethereum
Ethereum (ETH) $ 169.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.236185
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 342.33
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 317.99
tether
Tether (USDT) $ 0.999893
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.66
eos
EOS (EOS) $ 3.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.20
stellar
Stellar (XLM) $ 0.061537