fbpx

EOS z pierwszym w swojej historii hard forkiem

Kontrowersyjny projekt EOS przeszedł pierwszy w swojej historii hard fork. Dokładnie 23 września uruchomiono aktualizację o nazwie v.1.8. Proces przeszedł bez żadnych zakłóceń. Nie powstała w jego wyniku inna kryptowaluta.

Zmiany niosą zaś za sobą „istotne usprawnienia”, które poprawią działania blockchaina EOS i w rezultacie „utorują drogę do bezpieczniejszej i skalowalnej przyszłości.”

EOS po hard forku

Po wdrożeniu v.1.8, interakcje userów z siecią mają być tańsze. Pojawią się też nowe funkcjonalności. Brendan Blumer, CEO Blockchain.one, podmiotu, który stoi za EOS, tak podsumował hard forka:

„Gratulacje dla EOS, dzisiejsza aktualizacja 1.8 pozwala teraz twórcom aplikacji zaoferować swoim klientom darmowe i bezproblemowe UX (User Experience – doświadczenie użytkownika). Użytkownicy już nie muszą się martwić o zasoby!”

Chociaż szczegóły dotyczące aktualizacji zostały ujawnione kilka miesięcy temu, aktywacja wersji 1.8 następuje teraz, po wystąpieniu przeciążenia zasobów sieciowych projektu. Kosztem 1200 USD atakujący był w stanie uczynić sieć „nieużyteczną” przez dwie godziny dla wielu użytkowników.

Członkowie społeczności argumentowali, że najnowsza aktualizacja zapobiegnie przyszłym wystąpieniom takich ataków.

Najnowsza aktualizacja to kolejny krok w kierunku ulepszenia łańcucha bloków EOSIO przy jednoczesnym rozwiązywaniu niektórych problemów związanych z wykorzystaniem przeciążenia sieci. Jednak aktualizacja została wprowadzona w życie w ciągu ostatnich 24 godzin, więc pełna reakcja społeczności na zmiany nie jest jeszcze widoczna.

Zmiany

eosJakie zaś dokładne korzyści przynosi aktualizacja? Powstała dzięki niej możliwość wystawiania rachunków za wykorzystywanie zasobów na rzecz klientów zewnętrznych. Ma umożliwić szybsze działania naprawcze w przypadku opóźnionych transakcji. Wprowadza też niższe koszty korzystania z dAppów i ogólne wzmocnienia bezpieczeństwa sieci.

1 czerwca – w pierwszą rocznica startu  EOS – Block.one wystartowało też z Voice – platformą mediów społecznościowych. Projekt ma być “zdrowszy” od innych tego typu pomysłów, które są dostępne na rynku, przez co według niektórych może stać się “pogromcą dla Facebooka”, co jednak wydaje się dziś mało realne.

“Nasze treści. Nasze dane. Nasza uwaga. Wszystkie trzy są czymś niezwykle ważnym. Jednak w obecnych czasach, korzyści spływają do platformy, nie do użytkownika. [Platformy] są zaprojektowane w ten sposób, że działają na zasadzie wystawiana naszych informacji na aukcjach z udziałem reklamodawców, zatrzymując zyski i zasypując nas danymi, za którymi stoją ukryte agendy, wyznaczane przez tych, co przebiją innych ceną”

– tłumaczył wady innych social media CEO Block.one.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915