fbpx

Bitcoin na najnowszym albumie Eminema

Bitcoin coraz mocniej wkracza w kulturę masową. Tym razem został wspomniany przez amerykańskiego rapera Ryana Daniela Montgomery’ego, lepiej znanego jako Royce Da 5’9, w utworze z nowego albumu Eminema “Kamikaze”.

Raperzy Eminem i Royce Da 5’9′ współpracowali dotychczas już kilkakrotnie. Nagrali łącznie 66 utworów, które znalazły się na liście hitów Billboard Hot 100.

Eminem ogłosił swój dziesiąty album “Kamikaze” w serwisie Twitter w piątek, 31 sierpnia, bez wcześniejszej promocji. W kawałku “Not Alike”, który jest dziewiątym utwóre na nowym albumie, z udziałem Royce’a Da 5’9 ‘ usłyszymy:

“Pamiętaj, że wszyscy gryźli Nikiel, teraz wszyscy robią bitcoiny.”

Bitcoin zajął miejsce w kulturze masowej

Fakt wspomnienia o Bitcoinie jest uważany przez magazyn Forbes jako ważny znak obecności Bitcoina w kulturze masowej. Uświadamia to społeczeństwo, że kryptowaluta jest szeroko używana, nie tylko w podziemiu:

“Wzmianka w albumie Eminema jest znacząca, ponieważ sugeruje, że nie jest to tylko sposób na szybki zarobek, ani sposób na sprzedawanie nielegalnych towarów przez Internet. Jest to coś, co “wszyscy robią “. Jest tak powszechne, jak świadomość, że gryzie się metalową monetę aby sprawdzić jej jakość. “

Utwór “Not Alike” nie jest pierwszym przypadkiem, gdy Bitcoin trafia do świata rapu. Wcześniej w tym roku raper Akon, który jest autorem dwunastu hitów w Billboard Top 10, udostępnił własną kryptowalutę przeznaczoną do wykorzystania w jego “Akon Crypto City”. Projekt Akona będzie futurystycznym miastem, które artysta planuje zbudować w Senegalu.

W styczniu, Curtis Jackson, znany jako 50 Cent, został bitcoinowym milionerem, po tym jak zaczął akceptować kryptowalutę za swój piąty album “Animal Ambition”. Był tym samym pierwszym raperem, który zdecydował się na taki krok. Później jednak zaprzeczył w sądzie, że posiada jakiekolwiek Bitcoiny. Jego prawnik stwierdził, że Jackson nigdy nie posiadał i nie jest właścicielem portfela Bitcoin ani żadnych Bitcoinów”.

Wiosną tego roku, artysta hip-hopowy Young Dirty Bastard ogłosił stworzenie własnej kryptowaluty w wywiadzie dla Yahoo Finance.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,206.44
ethereum
Ethereum (ETH) $ 180.77
ripple
XRP (XRP) $ 0.287711
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 222.05
litecoin
Litecoin (LTC) $ 54.84
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.47
eos
EOS (EOS) $ 2.97
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 89.57
stellar
Stellar (XLM) $ 0.063812