fbpx

Ekspert z MIT współpracuje z Facebookiem w kwestii kryptowaluty portalu

Christian Catalini obecnie zmienia pracodawcę. Przechodzi z MIT do giganta mediów społecznościowych. Ekspert zaczyna współpracę z Facebookiem. Informuje o tym Coindesk, który otrzymał informację od dwóch osób, które są zaznajomione z sytuacją.

Wybitny ekonomista, do tego dobrze znający temat kryptowalut, pomaga dziś gigantowi rynku mediów społecznościowych w wysiłkach związanych z kryptowalutą – podają źródła. Facebook podobno opracowuje stablecoina, który pozwoli miliardom użytkowników na całym świecie wysyłać pieniądze do siebie i ewentualnie dokonywać zakupów online.

Catalini odmówił komentarza CoinDesk w tej sprawie.

Właściwy człowiek na właściwym miejscu

Catalini jest jednym z najbardziej znanych naukowców zajmujących się ekonomią kryptowalut i tokenów. Wraz z profesorem Joshua Gansem z Uniwersytetu w Toronto jest współautorem znanego raportu z 2018 r. na temat wartości tokenów kryptograficznych.

Jedna z najnowszych prac Cataliniego, napisana z Susan Athey i Catherine Tucker ze Stanforda, dotyczy rozbieżności między deklarowanym przez konsumentów zainteresowaniem ochroną prywatności a ich rzeczywistymi działaniami i motywacjami.

„Wierzę, że prywatność jest przyszłością”

– powiedział w zeszłym tygodniu dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg podczas konferencji programistów F8.

W 2013 roku Catalini otrzymał tytuł doktora w zarządzaniu strategicznym na University of Toronto.

FaceCoin

Z kolei sam projekt Facebooka nadal pozostaje tajemnicą. Nikt z firmy ani z jej zarządu oficjalnie nie potwierdził ani nie zaprzeczył doniesieniom o tym, że portal faktycznie pracuje nad kryptowalutą. O pomyśle pisało jednak już kilka czołowych portali, gazet i magazynów.

Na razie – jeśli wierzyć mediom – wiemy tylko tyle, że Facebook pracuje nad stablecoinem, który będzie miał oparcie w koszyku 3 walut fiducjarnych (zapewne dolarze, euro i może juanie). Ma także działać w oparciu o sam portal lub aplikację mobilną WhatsAppa, która za pomocą wiadomości SMS pozwalałaby przesyłać środki od jednego użytkownika do drugiego.

Firma od zeszłego roku posiada też swój dział ds. blockchain. Znajduje się on ponoć w osobnych biurach, niż reszta zespołu firmy. Kiedy ostatecznie poznamy cele Facebooka w stosunku do kryptografii? Pozostaje nam czekać…

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,841.57
ethereum
Ethereum (ETH) $ 167.90
xrp
XRP (XRP) $ 0.232302
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 338.77
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 291.48
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.01
eos
EOS (EOS) $ 3.87
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.57
tron
TRON (TRX) $ 0.017298