fbpx

Edward Snowden chce kupić Bitcoiny

Słynny były pracownik NSA, Edward Snowden, zasugerował, że może za swoje oszczędności kupić Bitcoiny (BTC), aby uniknąć konfiskaty tych środków przez rząd Stanów Zjednoczonych.

W tweecie z 17 września Snowden, który otrzymał kilka lat temu azyl w Rosji, po tym jak uciekł z USA, wypowiedział się na temat wieści dot. tego, że Waszyngton pozwał go za treść jego nowej książki „Permanent Record”.

„Nie zezwalamy osobom na wzbogacanie się kosztem Stanów Zjednoczonych bez przestrzegania obowiązków przeglądu [treści] przed publikacją”

– skomentowała sprawę Jody Hunt, zastępca prokuratora generalnego Departamentu Cywilnego DOJ.

Edward Snowden na celowniku USA

Wspomnienia Snowdena „Permanent Record” ukazały się na rynku we wtorek, czyli wczoraj. Zdaniem resortu sprawiedliwości USA Snowden złamał przy tym prawo, ponieważ opublikował książkę, choć podpisał z NSA i CIA umowy o zachowaniu poufności – wyjaśnia dziennik „USA Today”.

Ponadto Snowden nie przedstawił obu agencjom treści książki przed jej opublikowaniem oraz występował publicznie omawiając sprawy dotyczące działań wywiadu. Resort nie zabiega jednak o wstrzymanie dystrybucji książki, która została już wydana jednocześnie w ponad 20 krajach.

Bitcoin a Snowden

edward snowdenBitcoin nie po raz pierwszy pojawia się w kontekście Snowdena. Teraz chce on ukryć dzięki kryptowalucie swój majątek. Wcześniej jednak ujawniał swoje wątpliwości co do przydatności Bitcoina jako sposobu na ukrywanie finansów. Zwracał uwagę na “znacznie większą wadę strukturalną, długotrwałą wadę, [jaką] jest księgą publiczną”. Sugerował to w wywiadzie z marca ubiegłego roku.

Tym razem szczególnie nieobecny w zapowiadanych planach Snowdena był altcoin ZCash (ZEC), który wcześniej był przez niego wychwalany jako prawdziwie anonimowa kryptowaluta.  Zwolennicy Bitcoinów byli więc bardziej niż zadowoleni z jego “reklamy”.

Wróg publiczny

Przypomnijmy, że Snowden uciekł z USA po ujawnieniu w 2013 roku informacji o inwigilacji prowadzonej przez NSA. Został oskarżony  o szpiegostwo i schronił się w Rosji, gdzie uzyskał azyl polityczny i prawo stałego pobytu. Przyznany mu azyl ma obowiązywać co najmniej do 2020 roku. Dokładne miejsce jego pobytu nie jest znane.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868