fbpx

Edward Snowden: Blockchain to zaufanie.

Edward Snowden podzielił się ostatnio swoimi przemyśleniami na temat Bitcoina i blockchaina.

Tworzenie zaufanego środowiska

W ostatnim wywiadzie dla ACLU (American Civil Liberties Union), Snowden powiedział jak postrzega technologię blockchain. Stwierdził, że głównym powodem jej implementacji w rozwiązaniach rządowych i biznesowych jest zaufanie. Dodał:

Wyobraź sobie starą bazę danych, w której każdy zapis może zostać zmieniony, poprzez nadpisanie go i kliknięcie “zapisz”. Teraz wyobraź sobie, że taki zapis przedstawia kwotę, którą posiadasz w banku. Jeśli ktoś może po prostu zmienić tę kwotę na zero, to słabe, prawda? Chyba, że masz kredyt studencki. Sednem sprawy jest, że w momencie kiedy system pozwala każdemu zmienić historię po naciśnięciu klawisza, nie masz wyboru i musisz zaufać, że ludzie są perfekcyjnie dobrzy i kompetentni. Ludzkość nie ma dobrej renomy w tym względzie. Blockchain to próba tworzenia historii, która nie może zostać zmanipulowana.

Technologia blochchain jest szeroko rozważana, z uwagi na jej możliwość tworzenia niepodważalnych dowodów wymiany pomiędzy dwiema stronami. Dla przykładu, jeśli użytkownik A wyśle do użytkownika B, określoną ilość kryptowaluty, ta transakcja jest zapisywana w czasie rzeczywistym i jest na zawsze dołączana do blockchaina. Jest tam do niej wgląd, zawsze kiedy nadejdzie taka potrzeba.

Blockchain może być teoretycznie wdrożony na wiele sposobów, ale ważne jest, aby zrozumieć, że ten bardzo, bardzo prosty koncept, i wszystkie jego aplikacje mają jeden główny motyw: weryfikowalną księgowość.

Czy Blockchain zdominuję naszą rzeczywistość?

Podczas, gdy Snowden nie przewiduje, że blockchain przegoni ogromne korporacje technologiczne jak Facebook czy Google w niedalekiej przyszłości, jest pewien, że technologia pewnego dnia będzie na tyle rozwinięta, że może zdominować handel. Ponadto twierdzi, że sposób przeprowadzania transakcji w sieci Bitcoin jest istotnym czynnikiem, wpływającym na zaufanie do kryptowalut. Wyjaśnił:

“Transakcje w sieci Bitcoin nie mogą być zatrzymane lub odwrócone, bez dobrowolnego udziału zaangażowanych osób. Powiedzmy, że Bank Ameryki nie chce przetworzyć płatności dla kogoś jak ja. W starym systemie finansowym, mieli odpowiednie zasoby, aby to uniemożliwić. Jeśli nastolatek w Wenezueli chce przyjąć płatność i twardej walucie, np. za tworzenie strony internetowej dla kogoś z Paryża, coś co było niemożliwe w lokalnej walucie, staje się możliwe dzięki kryptowalutom. Bitcoin może nie być naprawdę prywatnym pieniądzem, ale jest pierwszym wolnym pieniądzem.”

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,206.44
ethereum
Ethereum (ETH) $ 180.77
ripple
XRP (XRP) $ 0.287711
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 222.05
litecoin
Litecoin (LTC) $ 54.84
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.47
eos
EOS (EOS) $ 2.97
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 89.57
stellar
Stellar (XLM) $ 0.063812