Dźwignia finansowa i margin trade. Jak skutecznie zarabiać?

Margin Trading jest wybierany przez inwestorów, którzy wysoko cenią sobie zręczne zarządzanie własnym portfolio. Wykorzystując depozyt zabezpieczający w…

Margin Trading jest wybierany przez inwestorów, którzy wysoko cenią sobie zręczne zarządzanie własnym portfolio. Wykorzystując depozyt zabezpieczający w trakcie prowadzenia handlu, zmaksymalizować można ilość szans, jakie roztacza rynek kryptowalut. Zyskać można wiele, ale i wiele stracić.

Nim skorzystamy z takiej opcji, warto ją gruntownie przestudiować. Chciałbyś skorzystać z dźwigni bądź margin trade, ale nie masz pojęcia, z czym to się je? Z niniejszego artykułu dowiesz się krok po kroku jak z niej poprawnie korzystać i na co zwrócić szczególną uwagę.

Sposób zarabiania na dźwigni

Jeśli chcesz czerpać zyski z dźwigni i platform margin trade, musisz znać definicję i sposób funkcjonowania obu tych instrumentów. Zarówno dźwignie finansowe, jak i również margin trading zostały poruszone na łamach naszych poprzednich artykułów, do których lektury gorąco zachęcamy.

  • Czym jest i jak działa dźwignia finansowa
  • Czym jest depozyt zabezpieczający
  • Margin Trading-ryzykowna szansa na duży zysk

Margin trading i dźwignia finansowa. Cenne porady dla początkujących

Po lekturze wyżej wymienionych artykułów wiesz już, czym jest margin trading i dźwignia finansowa. W trakcie ich lektury zapoznałeś się z elementarnymi typami zleceń giełdowych i potrafisz odczytać dane zawarte w wykresach świecowych. Zdobyłeś podstawy teoretyczne, bez których ani rusz.

Dobrze, teraz warto pomyśleć o budowie odpowiedniej strategii. Poniżej znajdziesz garść cennych porad związanych z początkiem Twojej drogi, jako początkującego inwestora pragnącego korzystać z dobrodziejstw depozytu zabezpieczającego.

Miej głęboką świadomość, w co inwestujesz

Nie kupuj kota w worku. To podstawowa zasada handlu. Warto jest wiedzieć, w co się inwestuje, by się nie sparzyć. Zbierz jak najwięcej dostępnych informacji na temat przedmiotu inwestycji. Odkrywając nieznane lądy margin trading, warto wyrobić sobie ten nawyk.

Zbagatelizowanie tej złotej zasady poskutkować może ogromnymi stratami. Znacznie bezpieczniejszą formą zarabiania pieniędzy jest wykorzystanie dźwigni finansowej w kontekście kryptowalut. Są one zdecydowanie bardziej stabilne. Perspektywa zarobienia dużych pieniędzy jest kusząca, ale skutki błędnej oceny sytuacji mogą być katastrofalne w skutkach.

Kolejna zasada. Postaw na krótkoterminowość

Prócz rozległej wiedzy na temat tego, w co chcesz inwestować, warto zwrócić uwagę na krótkoterminowe depozyty zabezpieczające. Taki sposób działania jest rekomendowany przez profesjonalistów. W przypadku rynku kryptowalut ma to związek z fluktuacjami cenowymi i prowizjami okresowymi. Prowizje ów pobierają cyklicznie giełdy od otwartej pozycji. Bycie na bieżąco z tymi zmiennymi w długim przedziale czasowym wymaga poświęcenia wiele cennej uwagi.

Likwidacje. Miej się na baczności

Spośród różnych ryzykownych sytuacji, likwidacja należy do jednej z najpoważniejszych w skutkach. Zwróćmy uwagę, by nie upłynnić czasem środków finansowych w złym momencie. Kolejne ryzyko wynika z niedoboru środków wpływających na wykorzystanie całości depozytu. Obydwie wspomniane sytuacje mogą być nieprzyjemnymi lekcjami na przyszłość dla człowieka, który stawia pierwsze kroki w inwestowaniu za pomocą dźwigni finansowych.

Jaki jest najlepszy moment na zamknięcie pozycji?

Podstawowym błędem początkującego tradera jest utrzymywanie otwartej pozycji zbyt długo. Wynika to z naturalnej chęci maksymalizacji potencjalnego zysku. Niezależnie od tego, czy zaliczasz zyski, czy straty warto ustawić sobie cel na określoną sumę. Po jej przekroczeniu zamykasz pozycję.

Wpierw testuj, później działaj

Możesz wybrać dowolną formę inwestycji, lecz jakakolwiek by ona nie była, warto wpierw ją gruntownie przetestować. Pojawiając się na dowolnej platformie handlowej, zapoznaj się z jej interfejsem. Upewnij się, że rozumiesz sposób działania tej platformy i potrafisz dobrze się po niej poruszać.

Gdy w sposób zadowalający ją opanujesz, przeznacz skromne środki, by pojąć funkcjonowanie margin trading. Istnieją bezpieczne miejsca, w których można poznać zasady działania handlu lewarowego. Do jednych z takich miejsc należy platforma Geco.one. Cechuje się ona intuicyjnym i bezpiecznym środowiskiem. Zachęcamy do zawitania na tej platformie i poznania reguł gry.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *