fbpx

Dubaj tworzy rejestr firm oparty na blockchainie

Dubaj i blockchain:


Departament Rozwoju Gospodarczego miasta wraz z Dubai Silicon Oasis ujawnił wspólne przedsięwzięcie – Blockchainowy Rejestr Firm Dubaju.

Projekt ten, opracowany we współpracy z biurem Smart Dubai oraz IBM, „ułatwi prowadzenie działalności gospodarczej w Dubaju i dokonywanie bezpośrednich inwestycji zagranicznych”, podało rządowe biuro ds. mediów.

Celem szeroko zakrojonego projektu jest usprawnienie procesu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej w Dubaju, umożliwienie efektywnego wirtualnego handlu licencjami i dokumentami obejmującymi wszystkie aspekty działalności, a także, co najważniejsze, zapewnienie zgodności obowiązującymi z przepisami.

Początkowo rejestr zostanie wprowadzony na próbę jedynie na terenie Dubai Silicon Oasis, 4-kilometrego parku technologicznego wspieranego przez rząd. Projekt będzie stanowić podstawę Dubajskiego Jednolitego Rejestru Handlowego, który posłuży do „przechowywana i aktualizowania rejestracji firm przez Departament Rozwoju Gospodarczego oraz władze Wolnych Stref w Dubaju (odpowiednik naszych Specjalnych Stref Ekonomicznych)”.

Jak ogłoszono po koniec roku, Dubaj stworzył już platformę opartą na blockchainie, na której do 2020 roku zostaną zarejestrowane wszystkie grunty. Oba te projekty stanowią część większego planu nazwanego „Dubai Blockchain Strategy”, którego celem jest uczynienie Dubaju pierwszym miastem na świecie, które do 2020 r. będzie w pełni wykorzystywało technologią łańcucha bloków.

„Pierwszym krokiem będzie zamieszczenie w blockchainie wszystkich transakcji władz Dubaju. Stała współpraca z rządem i podmiotami sektora prywatnego ma kluczowe znaczenie dla powodzenia projektu” – ujawniła prezes Smart Dubai, dr Aisha Bin Blshr.

Ponadto potwierdziła ona, że trwają intensywne prace związane z tą technologią:

„Uruchomienie Dubajskiego Jednolitego Rejestru Handlowego jest pokazuje nasze dążenie do uczynienia z Dubaju pierwszego blockchainowego miasta. Pracujemy nad ponad 20 kolejnymi zastosowaniami tej technologii w naszym mieście i liczymy, że uda się je wcielić w życie jeszcze w tym roku”.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344