fbpx

Drużyna piłkarska z UK będzie miała własny token

Londyńska West Ham United – drużyna piłkarska grająca w angielskiej Premier League – współpracuje z platformą  Socios.com w celu uruchomienia ekosystemu tokenów dla fanów sportu. Wiadomość została opublikowana na portalu Cointelegraph.

West Ham United obecnie zajmuje 11. miejsce w Premier League i ponoć cieszy się wsparciem ponad 2,3 miliona kibiców. Teraz, zgodnie z dzisiejszym komunikatem prasowym, Socios i West Ham United pracują nad oficjalnym tokenem kibica. Będzie on m.in. promował klub. Fan Token Offering (FTO) pojawi się na początku sezonu piłkarskiego 2019/20.

Po co token?

Token będzie zasobem cyfrowym, który daje prawo do głosowania fanom West Ham United i będzie wykorzystywany do zwiększania zaangażowania kibiców. Umożliwi użytkownikom udział w sondażach, które będą odbywały się za pomocą aplikacji mobilnej Socios. Tokeny zapewnią również ich posiadaczom dostęp do produktów z logiem drużyny, a także do różnych nagród i gier.

Podczas gdy tokeny mają być używane na platformie Socios, pod względem technologicznym działają na osobnym łańcuchu, w którym każdy uczestniczący klub piłkarski funkcjonuje jako osobny węzeł. Łańcuch boczny jest obsługiwany przez natywną kryptowalutę $ chz.

Aby kupić markowe tokeny West Ham United, fani klubu muszą najpierw kupić $ chz za pośrednictwem aplikacji lub giełdy kryptowalut, a dopiero następnie wymienić je na tokeny kibiców.

Kto to kupi?

Komunikat prasowy cytuje ankietę, z której dowiadujemy się, że ​​46% kibiców stwierdziło, że prawdopodobnie kupiłoby tokeny związane z czołowymi drużynami piłkarskimi.

West Ham United w żadnym wypadku nie jest też pionierem  w tej dziedzinie. Inne duże światowe drużyny piłkarskie, które już współpracowały z platformą Socios, to francuski klub piłkarski Paris Saint-Germain i włoski Juventus.

Z kolei w grudniu 2018 r. brazylijski klub piłkarski Premier League Atletico Mineiro uruchomiło własny token dla swoich fanów, nazwany „GaloCoin”.

To, co obecnie obserwujemy, stanowi zapewne dopiero początek blockchainej rewolucji w sporcie. Opisane powyżej rozwiązania sprawią bowiem, że kibice mogą czuć się bliżej swoich idoli i decydować w niektórych kwestiach dot. klubów.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,328.87
ethereum
Ethereum (ETH) $ 158.36
xrp
XRP (XRP) $ 0.218433
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.02
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 252.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 51.70
eos
EOS (EOS) $ 3.44
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 16.60
stellar
Stellar (XLM) $ 0.054852