fbpx

Dragonchain – prosty w obsłudze lecz zaawansowany technologicznie blockchain dla przedsiębiorców

Dragonchain stał się popularny między innymi dzięki jego powiązaniom z Disney’em. Jednakże, jak mówi zespół, projekt ma oferować najbardziej przyjazne deweloperom, bezpieczne i elastyczne środowisko (platformę) skierowaną do przedsiębiorców i klientów biznesowych. Słowa te nie pozostają bez pokrycia w obliczu takich funkcjonalności DRGN jak: łatwa integracja, wsparcie oraz możliwość korzystania na platformie różnych kryptowalut a także rozwiązania usprawniające procesy operacyjne i zabezpieczające dane.

Dragonchain został stworzony na przełomie 2015 i 2016 w biurze Disney w Seattle. W tamtym czasie nosił jeszcze nazwę “Disney Private Blockchain Platform”. Po stworzeniu infrastruktury, zespół z pomocą społeczność Blockchain należącej do W3C (World Wide Web Consortium) z powodzeniem przetestował i opisał ponad 20 zastosowań dla swojej platformy.

W październiku 2016 został udostępniony otwarty kod źródłowy. Fundacja Dragonchain rozpoczęła swoją działalność w 2017 z celem rozwijania i utrzymania otwartego kodu źródłowego.

Jak działa Dragonchain?

Platforma stojąca za Dragonchain to skalowalne środowisk programistyczne, które nie wymaga centralnego serwera.
Dzięki wykorzystaniu popularnych języków programowania tj. C#, Node, Java czy Python Dragonchain jest nie tylko przyjazny dla deweloperów ale również bezpieczny i usystematyzowany.

Cały koncept skupia się na łatwości obsługi platformy.
Przykładowo Ethereum, nie jest idealnym rozwiązaniem dla przeciętnego biznesu spoza branży krypto, ze względu na swój unikatowy język programowania.

Wartościami dodanymi projektu są funkcjonalności tj. wbudowany inkubator, gdzie będą rozwijane nowe projekty. Wszyscy chętni mogą do niego dołączyć i otrzymać wcześniejszy dostęp do wielu rozwiązań wspieranych przez ekosystem. Dodatkowo platforma będzie posiadała swój wewnętrzny rynek, gdzie deweloperzy będą mogli uzyskać krytyczne zasoby poprzez korzystanie z całego ekosystemu zawierającego sprawdzonych dostawców, biblioteki smart contract’ów, inkubowane projekty oraz branżowych ekspertów.

Dragonchain to system hybrydowy, pozwala przedsiębiorcom stworzyć swój własny łańcuch, gdzie nie będę musieli martwić się o konsensus sieci od pierwszego kroku aż po wybrany publiczny blockchain/ blockchain’y. Oprócz tego Dragonchain może wspierać więcej niż jedną kryptowalutę na pojedynczym łańcuchu i co może zabrzmieć dziwnie, w ogóle nie potrzeba kryptowalut aby móc z niego korzystać! Architektura platformy pozwala na kontrolowanie tego jakie informacje ze smart contract’ów czy inne kluczowe dane są widoczne dla sieci.

Roadmap projektu jest niezwykle prosty i poza przeszłymi wydarzeniami opisanymi na górze artykułu zakłada wypuszczenie gotowej platformy oraz inkubatora w roku 2018. Z ostatnich doniesień wynika, że realizacja tego kamienia milowego nastąpi między trzecim a czwartym kwartałem 2018.

Patrząc na fundamenty, można się zdziwić, że DRGN nie jest jeszcze dostępny na żadnej z popularnych giełd tj. Binance czy Bittrex.

Krążą plotki, że niebawem ma się to zmienić i DRGN może zostać dodany do Bittrex’a.

Spekulanci popierają te teorie m. in. tym, że portfele należące do Bittrex’a wysyłają i odbierają po 1 DRGN. Dodatkowo siedziby główne obydwu firm znajdują się w Seattle.

Strona projektu: https://dragonchain.com/

Coinmarketcap: https://coinmarketcap.com/currencies/dragonchain/

Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2096284.0

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 11,454.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 271.36
ripple
XRP (XRP) $ 0.335562
litecoin
Litecoin (LTC) $ 103.62
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 346.92
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.60
eos
EOS (EOS) $ 4.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 160.57
tron
TRON (TRX) $ 0.028633