Dogecoin rośnie na rynku i w mediach społecznościowych

W ciągu siedmiu ostatnich dni Dogecoin zanotował łączny wzrostu kursu o 18 %. Jego wzrosty zdecydowanie przebiły te…

W ciągu siedmiu ostatnich dni Dogecoin zanotował łączny wzrostu kursu o 18 %. Jego wzrosty zdecydowanie przebiły te notowane przez wszystkie pozostałe kryptowaluty z pierwszej dziesiątki pod względem kapitalizacji rynkowej.

DOGE zanotował w krótkim czasie bardzo znaczące zyski. W pewnym momencie jego wzrosty sięgnęły nawet 45 %. Obniżyła je dopiero korekta pod koniec omawianego tygodnia. Dynamiczny wzrost dodatkowo podniósł zainteresowanie kryptowalutą w mediach społecznościowych, co można było zauważyć w silnym trendowaniu zarówno jej nazwy, jak i hashtagu #dogecointothemoon.

DOGE mniej popularny w Google

Z drugiej jednak strony, wydaje się, że szczyt popularności pod względem wyszukiwań w Google DOGE ma już za sobą. Dane Google Trends pokazują, że ich największe natężenie wystąpiło podczas majowej bańki kryptowaluty, a od tego czasu liczba wyszukiwań stale spada. Porównując z poziomem 100, czyli maksymalnym dla wyszukiwania hasła “dogecoin” na początku maja, ostatnio zainteresowanie nim znalazło się na poziomie 6. Z kolei w przypadku hasła “doge” w tym samym czasie popularność spadła z 29 do 3.

Dobrze wypada jednak ciągle analiza zainteresowania “psią” kryptowalutą w perspektywie rocznej. W ciągu 12 miesięcy wzrost liczby wyszukiwań z nią związanych był zdecydowanie największy ze wszystkich cyfrowych aktywów. 8 sierpnia wynosił aż 6 849 %.

Daleko od ATH

Daleko jednak obecnie Dogecoinowi do jego rekordowego kursu. W maju zanotował swoje ATH na poziomie 0,73 USD, a ostatnio znalazł się aż o 67 % niżej. Mimo to, ciągle inwestorzy posiadający DOGE w swoich portfelach wychodzą na plus. Niepokojąca może być jednak informacja, że z pierwszej dziesiątki pod względem rynkowej kapitalizacji żadna z monet nie zaliczyła aż tak silnej korekty spadkowej.

Dogecoin przechodzi obecnie etap silnej koncentracji dużych posiadaczy, która wyniosła 63 %. Największym “wielorybem” jest tu adres DH5, który posiada już 28 % całej podaży DOGE, co oznacza aż 36 miliardów coinów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts