Dogecoin rośnie na rynku i w mediach społecznościowych

W ciągu siedmiu ostatnich dni Dogecoin zanotował łączny wzrostu kursu o 18 %. Jego wzrosty zdecydowanie przebiły te…

W ciągu siedmiu ostatnich dni Dogecoin zanotował łączny wzrostu kursu o 18 %. Jego wzrosty zdecydowanie przebiły te notowane przez wszystkie pozostałe kryptowaluty z pierwszej dziesiątki pod względem kapitalizacji rynkowej.

DOGE zanotował w krótkim czasie bardzo znaczące zyski. W pewnym momencie jego wzrosty sięgnęły nawet 45 %. Obniżyła je dopiero korekta pod koniec omawianego tygodnia. Dynamiczny wzrost dodatkowo podniósł zainteresowanie kryptowalutą w mediach społecznościowych, co można było zauważyć w silnym trendowaniu zarówno jej nazwy, jak i hashtagu #dogecointothemoon.

DOGE mniej popularny w Google

Z drugiej jednak strony, wydaje się, że szczyt popularności pod względem wyszukiwań w Google DOGE ma już za sobą. Dane Google Trends pokazują, że ich największe natężenie wystąpiło podczas majowej bańki kryptowaluty, a od tego czasu liczba wyszukiwań stale spada. Porównując z poziomem 100, czyli maksymalnym dla wyszukiwania hasła “dogecoin” na początku maja, ostatnio zainteresowanie nim znalazło się na poziomie 6. Z kolei w przypadku hasła “doge” w tym samym czasie popularność spadła z 29 do 3.

  1. Wybierz najlepszą darmową platformę: eToro.
  2. Załóż konto.
  3. Dokonaj pierwszej wpłaty.
  4. Znajdź wybrane pozycje na liście aktywów.
  5. Kup bezpośrednio lub wybierz dodatkowe opcje.
Zacznij handel na eToro

Dobrze wypada jednak ciągle analiza zainteresowania “psią” kryptowalutą w perspektywie rocznej. W ciągu 12 miesięcy wzrost liczby wyszukiwań z nią związanych był zdecydowanie największy ze wszystkich cyfrowych aktywów. 8 sierpnia wynosił aż 6 849 %.

Daleko od ATH

Daleko jednak obecnie Dogecoinowi do jego rekordowego kursu. W maju zanotował swoje ATH na poziomie 0,73 USD, a ostatnio znalazł się aż o 67 % niżej. Mimo to, ciągle inwestorzy posiadający DOGE w swoich portfelach wychodzą na plus. Niepokojąca może być jednak informacja, że z pierwszej dziesiątki pod względem rynkowej kapitalizacji żadna z monet nie zaliczyła aż tak silnej korekty spadkowej.

Dogecoin przechodzi obecnie etap silnej koncentracji dużych posiadaczy, która wyniosła 63 %. Największym “wielorybem” jest tu adres DH5, który posiada już 28 % całej podaży DOGE, co oznacza aż 36 miliardów coinów.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts