fbpx

Oficjalnie: 3 razy więcej długów na świecie niż pieniędzy

W ostatnich dniach pojawiało się dużo wiadomości, że globalny dług osiągnął kolejny najwyższy poziom. Po tam jak osiągnął 247 bilionów dolarów, łącząc dług publiczny w wysokości około 60 bilionów dolarów z długiem sektora niefinansowego w wysokości około 186 bilionów dolarów.
Ta jakże “niesamowicie zachwycająca” informacja oznacza również, że po raz pierwszy na świecie, oficjalnie jest trzykrotnie więcej długów na świecie niż pieniędzy…

Doniesiono, że ten zdumiewający poziom zadłużenia jest przyczyną poważnych problemów inwestorów, a także obaw związanych z polityką pieniężną Rezerwy Federalnej.

Według CIA, całkowita suma wynosi 80 bilionów dolarów, jeśli uwzględnisz “Broad money”. “Broad money” to nie fizyczna gotówka, a dostępna gotówka na rachunkach bankowych czy rachunkach oszczędnościowych. Wszystko, co nie jest uważane za fizyczne pieniądze, ale możesz tym zrobić transakcję bankową online i wykorzystać je jako pieniądz cyfrowy do płatności. Jeśli uwzględnimy to co podaje CIA, całkowita szacunkowa wartość wszystkich pieniędzy na świecie powinna wynosić około 80 bilionów dolarów. W porównaniu do wspomnianych powyżej danych dotyczących długu globalnego jest to 1/3.

3 razy więcej długów na świecie niż pieniędzy

CNBC i Bloomberg poinformowały o wzroście liczby długów na świecie, twierdzi się również, że od 2016 r. liczba ta wzrosła o 29 bilionów dolarów. Oznacza to, że po raz pierwszy na świecie jest 3 razy więcej długów niż pieniędzy.

Po raz kolejny wydaje się to znaczącym argumentem, dlaczego Bitcoin i inne kryptowaluty są przyszłością naszych systemów finansowych.
Raz po raz rządy nie zdołały uporządkować udanego systemu monetarnego, a teraz mamy pieniądze zasilane wyłącznie długiem.
Bitcoin był pierwszym w historii systemem monetarnym, który nie był wspierany przez zadłużenie we współczesności.

Chociaż rynki kryptowalut ucierpiały w tym roku pod względem kapitalizacji to większość z nas, czyli wiernych posiadaczy kryptowalut i użytkowników technologii blockchain utrzymuje teorie, że ​​obecny system finansowy zawodzi i jak na razie bitcoin i jego alternatywy zostały stworzone po to by naprawić wszystkie luki w systemie finansowym.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,892.27
ethereum
Ethereum (ETH) $ 248.23
ripple
XRP (XRP) $ 0.381517
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 409.10
litecoin
Litecoin (LTC) $ 93.59
eos
EOS (EOS) $ 6.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.12
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.125157
cardano
Cardano (ADA) $ 0.080896