fbpx

Departament Obrony USA: Blockchain ma “ogromny” potencjał podczas pomocy po katastrofach

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych oznajmił, że technologia blockchain ma “ogromny” potencjał podczas działań mających na celu przywrócenie ładu po katastrofach.

Różne jednostki i specjalne oddziały odbyły spotkanie, w celu zrozumienia w jaki sposób blockchain mógłby dodatkowo usprawnić ich obecne działania ratunkowe. Uczestnicy spotkania dyskutowali jak technologia rozproszonego rejestru danych mogłaby przyczynić się do wydajniejszej pomocy podczas Huraganu Maria z 2017 roku.

Elijah Londo, analityk zarządzający w jednostce zajmującej się Stałym Usprawnianiem Procesów (ang. Troop Support’s Continuous Process Improvement – CPI) tak opisuje technologię blockchain:

“Potencjał jest absolutnie ogromny. Porozmawiaj chwilę o blockchainie, a usłyszysz jak eksperci porównują jego możliwości przekazywania transakcji czy jakichkolwiek danych bez pośredników do tego jak internet zmienił sposób komunikacji.”

Mnogość możliwości, wiele powodów do zachwytu

Aktualnie Agencja Logistyki Defensywnej (ang. Defense Logistics Agency – DLA), śledzi cały proces logistyczny za pomocą scentralizowanego systemu. Sprawia to, że innym organizacjom trudno jest zsynchronizować dane i upewnić się, że śledzą te same, aktualne informacje. Wykorzystując technologię blockchain, agencja mogłaby śledzić dane i dzięki temu udoskonalić cały przesył informacji oraz transparentność łańcucha dostaw.

Jak podaje Marko Graham, zastępca dyrektora Oddziału ds. Ekwipunku i Konstrukcji w DLA:

“Jest to miejsce, w którym widzę wielki potencjał pomocy technologii blockchain. Przekazywanie specyfikacji materiałów i śledzenie danych od producenta, który kupuje surowe składniki (…) aż po transport i przyodzianie gotowego produktu na swoje barki.”

CPI ściśle współpracuje z Amerykańskim Dowództwem Transportowym oraz gigantem przesyłek kontenerowych Maersk (warto wspomnieć, że Maersk już współpracuje z IBM nad stworzeniem łańcucha dostaw opartego o blockchain).

Jak dodaje Elijah Londo, analityk zarządzający z CPI:

“Badamy technologię. Stajemy się tak biegli w kwestii tego czym ona jest, jak to tylko możliwe. Co branża mówi o technologii blockchain, jak może wyglądać przyszłość, jakie zastosowania ma przy łańcuchach dostaw oraz jak jest wykorzystywana w innych branżach. Jesteśmy bardzo pracowici.”

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886