fbpx

ICO DataBlockChain [DBC] – Zdecentralizowane bazy danych oraz big data

DataBlockChain to platforma mająca zrewolucjonizować sposoby zdobywania informacji Premium przez osoby prywatne oraz firmy. Produkt zdemokratyzuje dane, dzięki czemu będą one łatwiej dostępne oraz tańsze do zdobycia niż za pomocą obecnych metod ich zbierania i weryfikacji. Rezultatem tego jest to, że klienci mogą uzyskać dostęp do odpowiednich dla ich zapotrzebowań pakietów danych bez płacenia za niepotrzebny nadmiar.

Szczegółowe informacje dotyczące ICO

Nazwa Tokena: DBC
Typ Tokena: ERC20
Cena podczas trwania ICO: 1DBC = 0.12 USD
Soft cap: 10 000 000 USD
Hard cap: 50 000 000 USD
Website: https://www.datablockchain.io/
Whitepaper: https://www.datablockchain.io/pdf/whitepaper.pdf

Jak działa DataBlockChain

DataBlockChain będzie łączyć swoje bazy danych z największymi na całym świecie, zaczynając od danych rządowych, specyficznych danych przemysłowych, zapisów głosowań, danych B2B, dane własności czy dane biur informacji kredytowej by stworzyć kompletną, kompleksową bazę danych. Tak selekcjonowana oraz rozbudowana ilość danych w jednym miejscu będzie cenna dla osób oraz firm i z pewnością może przyciągnąć oraz utrzymać klientów. Wszyscy użytkownicy mają mieć możliwość uzyskania dokładnych, zniuansowanych danych których szukają. DataBlockChain chce uczynić pośredników bazy danych zbędnymi.

Aktualnie, BigData jest standardowo dostępna tylko dla dużych firm. Kożystanie z tego typu rozwiązań jest skuteczne (np. podczas wyborów do odpowiednich grup odbiorców docierały odpowiednie przekazy, dostosowane do ich wieku, płci, światopoglądu, typ i trybu pracy, rodziny, sposobu spędzania czasu wolnego czy wydatkowania pieniędzy itd. Tym samym maksymalizując szanse kandydata na przypodobanie się każdej konkretnej grupie osób). DataBlockChain zaniża barierę dostępu do danych tego typu dla potencjalnych klientów wśród których mogą być małe, średnie oraz duże firmy. Propozycja projektu skierowana jest też do ICO szukających konkretnych rozwiązań.

DataBlockChain będzie współpracować z siecią wewnątrz, której bazy danych zawierają miliardy informacji z tysięcy źródeł. Projekt zamierza usprawnić monetyzację danych swoich partnerów poprzez dotarcie do szerszej, globalnej grupy potencjalnych klientów.

Kiedy klient składa zamówienie na DataBlockChain, które używa danych swoich partnerów – platforma jak i posiadacz danych otrzymują zysk do podziału. Podejście DataBlockChain usprawni i zmaksymalizuje zyski dla wszystkich zaangażowanych stron.

Zespół Datablockchain

Kluczowi członkowie zespołu to:

  • Scott Hirsch: CEO. Założyciel i CEO agencji reklamowej typu full-service Media Direct Inc. oraz założyciel 2 podobnych agencji BigDev Direct i Appsbar. 
  • Jesse Brown: CTO. Ekspert zdecentralizowanych technologii. Uczestniczył w 4 VC, które zakończyły się sukcesem. Zajmuje pozycje Blockchain Enterprise Architecture Consultant w Ford Motor Company
  • Sunny Rajpal: CIO. Strateg IT w DigDev Direct oraz były CTO w Come&Stay
  • Dennis John: CDO. Były programista w Google. 10-letnie doświadczenie w marketingu internetowym. Jego klientami były takie firmy jak: Rolex, Casio, Timex, Lenovo, CarMax, Acura, Media Direct i Appsbar
  • Adam Mittelberg: CMO. ponad 20 letnie doświadczenie w marketingu. Były CMO w American Addiction Centers oraz były dyrektor globalny sprzedaży i marketingu w Griffin Technology

Analiza SWOT

Mocne strony:

  • Udostępnianie danych precyzyjniej i taniej niż do tej pory. Firmy zarabiające na sprzedaży danych powinny chcieć skorzystać z nowego rynku zbytu.
  • Mają działające MVP.

Słabe strony:

  • Ilość danych dostępnych na platformie zależy od ilości partnerów chcących je na niej udostępnić. Wtedy kiedy projekt zależny jest od firm współpracujących, można spodziewać się utrudnień wynikających z przykładowych nieporozumień lub niedotrzymania zobowiązań.  

Szanse:

  • W przypadku powodzenia, Datablockchain ma duże szanse na uzyskanie znaczącej pozycji na rynku baz danych, dosłownie wygryzając wiele istniejących firm. Połączenie technologii blockchain z rynkami baz danych daje ogromne możliwości.

Zagrożenia:

  • Duże projekty takie jak Datablockchain chodź na pierwszy rzut oka wyglądają obiecująco – mogą “zapaść się pod własnym ciężarem” jeśli nie spieniężą inwestycji w odpowiednim czasie.
Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886