fbpx

Czym jest Swarm City? Opis kryptowaluty SWT + Analiza Techniczna

Swarm City to platforma, która pozwala znajdować ludzi, komunikować się z nimi i wymieniać wartość w zdecentralizowany sposób. Została stworzona na blockchainie Ethereum. Dzięki platformie ludzie mogą handlować między sobą i dokonywać transakcji, bez pośredników. Jest to jeden z ciekawszych projektów wspierających zdecentralizowaną ekonomię. Token Swarm City (SWT) jest używany jako środek płatniczy na platformie, co jest motorem napędowym jego wartości.

swarm city

Jak działa Swarm City

Analizując projekt Swarm City, możemy zauważyć, że zespół jest w pełni transparentny. Na stronie internetowej możemy zobaczyć kto pracuje nad rozwojem SWT. Możemy w łatwy sposób skontaktować się z teamem i zapytać o nurtujące kwestie dotyczące projektu.

Deweloperzy tworzą i wdrażają kolejne etapy roadmapa w podobny sposób jak twórcy seriali piszą kolejne epizody i sezony. Każdy odcinek jest organizowany w formie “sprintu deweloperów”, którzy wdrażają ustalone założenia, a następnie opisują to w oficjalnych kanałach Swarm City. Na początku czerwca został udostępniony dokument, który określany jest jako pierwszy odcinek pierwszego sezonu, który jest elementem większej układanki.

We wspomnianym dokumencie platforma przedstawiona jest od strony użytkownika, który rozpoczyna z niej korzystać. Tworzy swoje pierwsze ogłoszenie, w którym oferuje przetłumaczenie dokumentu związanego z projektem za 20 SWT i przedstawia przebieg całego procesu. Można się z nim zapoznać tutaj: https://press.swarm.city/swarm-city-high-level-roadmap-episode-1-5fcfbc298f8c

Analizując Github projektu (serwis dla programistów, w którym udostępniają kod źródłowy projektów), widzimy, że Swarm City w ostatnim czasie był aktualizowany, a więc prace idą do przodu. Co więcej, zespół projektu zachęca do udziałów programistów zaznajomionych z rozwiązaniami Polymer i Solidity, co tym bardziej utwierdza w przekonaniu, że Swarm City się rozwija.

Wróćmy do zasad działania projektu. Swarm City umożliwi użytkownikom tworzenie swoich platform do wymiany wartości i tworzenie społeczności podobnie myślących osób. Dla przykładu, użytkownicy będą mogli utworzyć platformę na wzór serwisu Amazon, która pozwoli dostawcom wystawiać tam swoje produkty i usługi.

Platforma Swarm City jest zdecentralizowana, nie wprowadza cenzury, nie weryfikuje czym wymieniają się użytkownicy. W walce z nielegalnymi “dobrami”, będzie uczestniczyła sama społeczność platformy, która będzie mogła zablokować określony marketplace lub dowolną grupę, która oferuje towary lub usługi nielegalne lub szkodliwe dla innych.

Swarm City Obecnie

Swarm City udostępniło już swoje MVP (minimum viable product) pod nazwą Boardwalk, który pozwala użytkownikom na tworzenie ogłoszeń, odpowiadanie na nie i dokonywanie wymiany handlowej w oparciu o tokeny SWT. Dostarcza prosty, intuicyjny system, dzięki któremu użytkownicy Swarm City mogą być uczestnikami sharing economy poprzez sieć peer-to-peer.

Na początku tego roku został udostępniony terminal, który był kolejnym dużym krokiem w rozwoju projektu. Przedtem możliwe było wykonywanie transakcji wyłącznie w oparciu o blockchain Ethereum. Po udostępnieniu terminala, umożliwione zostały transakcje przy użyciu personalnych kontraktów.

Podsumowując, projekt jest mocnym graczem w obszarze zdecentralizowanych platform wymiany wartości. Posiada już działający projekt, który jest systematycznie rozwijany przez team projektu. W oficjalnych kanałach komunikacji prowadzonych przez projekt, na bieżąco pojawiają się informacje o rozwoju platformy.

Obecnie SWT można nabyć na 4 giełdach: Upbit, Bittrex, HitBTC i Yobit. Wejście na kolejne duże giełdy, jak Binance czy Huobi też z pewnością wywinduje cenę.

Zachęcamy również do własnego researchu

Strona www: http://swarm.city/

Komunikaty prasowe, updaty: https://press.swarm.city/

Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1794644.msg17891030#msg17891030

Github: https://github.com/swarmcity

Analiza techniczna SWT

swt analiza techniczna

Przyglądając się cenie, widzimy, że obecnie SWT jest bardzo nisko w cyklu. Biorąc pod uwagę ATH na poziomie blisko 6 USD, aktualna cena, okolice 0.50 USD wydaje się bardzo niska. Niestety, SWT przebiło ostatni opór, dlatego z technicznego punktu widzenia znacznie bezpieczniej byłoby rozważać zakupy dopiero gdy wróci do stanu ponad niegdyś silne wsparcie (które teraz może zadziałać jako opór) ustanowione w kwietniu i potwierdzone w grudniu 2017, na poziomie 9,000 Sat.

Ostatnie spadki, które doprowadziły do zejścia poniżej 9,000 Sat mają związek z ostatnimi wydarzeniami fundamentalnymi związanymi z BTC. Jak wszyscy dobrze wiedzą, zakup jakichkolwiek Altów podczas gdy BTC zbiera się do rajdu jest niezwykle ryzykowny.
Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293