fbpx

Czym jest SHIELD? Opis kryptowaluty XSH

Kryptowaluta SHIELD to obecnie znowu lowmarketcap z kapitalizacją rynkową poniżej 10 mln USD. “Znowu”, ponieważ już raz przeżywał swój boom kiedy to w niecały miesiąc jego kurs wystrzelił o ponad 4,000%. Wtedy to został napompowany przez wielu crypto-influencerów a we wzrostach, dodatkowo pomogła mu euforia grudniowych ATH.

Na stronie XSH nie znajdziemy zbyt wiele konkretnych informacji. Jest to jeden z tych projektów, przypominający te sprzed boomu na ICO. Nie znajdziemy na ich stronie za dużo marketingowych opisów i prezentowania się od jak najlepszej strony. Tak jak pisaliśmy powyżej – nie wystrzelił on ze względu na intensywny marketing i płacenie za nakręcanie hype i fomo a dlatego, że ktoś dostrzegł potencjał w jego technologii i hype wytworzył się samoistnie, za sprawą crypto-influencerów i naganiaczy. Jako, że kapitalizacja była wtedy niewielka a ludzie już pozarabiali na wzrostach innych kryptowalut to łatwo było im wsiąść do kolejnego “pociągu” (jak to często określają crypto-naganiacze.

Dlatego warto obserwować ich kanały społecznościowe, ponieważ może się okazać, że jak już wdrożą funkcjonalności, cena projektu ponownie poszybuje w kierunku północnym.

Czym jest kryptowaluta SHIELD?

Misją SHIELD jest dostarczanie użytkownikom szybkich, bezpiecznych i anonimowych transakcji. Opracowany z pięcioma algorytmami, bez ICO i bez premine, SHIELD ma potencjał stać się dużym graczem w przestrzeniach peer-to-peer. Planowana implementacja Proof of Stake i Masternodes, RSK Smart Contracts i Quantum Proof sprawi że ta kryptowaluta stanie się przyszłościowa.

Wykorzystuje 5 różnych algorytmów: scrypt, x17, groestl, blake2s, lyra2rev2. Oznacza to że górnicy mogą sobie wybrać w zależności od własnego sprzętu jaki wykorzystywać algorytm do kopania. Osobiście nigdy nie widziałem połączenia aż tylu algorytmów i takich możliwości wyboru przy kopaniu kryptowaluty.

Quantum Proof: w SHIELD protokół szyfrowania ECDS używany w większości kryptowalut zostanie zastąpiony czymś nowym. Wykorzystując “Lamport Signatures” XSH wyeliminuje potencjalne zagrożenie, jakie stanowią kwantowe ataki komputerowe, tworząc przyszłościową, niezawodną walutę o niespotykanych perspektywach.

Roadmap

2 Kwartał 2018:

– Integracja z mediami społecznościowymi
– Poprawa anonimowości
– Masternodes
– PoS “Boo”
– Shield Marketplace

3 Kwartał 2018
– Smart Contract

4 Kwartał 2018
– Quantum Proof

XSH jest obecnie dostępny na niszowych giełdach z małymi obrotami. Kupimy go na Coin Exchange, Crypto Bridge, South Exchange oraz Trade Satoshi.

Oficjalna strona: https://www.shieldx.sh/

Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2234453.0

CoinMarketCap: https://coinmarketcap.com/currencies/shield-xsh/

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293