Czy obecnie warto inwestować w Bitcoina? Kwiecień 2021

Wielu nowicjuszy zadaje sobie teraz do pytanie i robi to słusznie. Wzrost ceny najpopularniejszej kryptowaluty, powoduje również wzrost…

Wielu nowicjuszy zadaje sobie teraz do pytanie i robi to słusznie. Wzrost ceny najpopularniejszej kryptowaluty, powoduje również wzrost jej popularności. W dzisiejszych czasach Bitcoin znajduje się na językach coraz to większej liczby osób, ale warto zadać sobie pytanie – czy opłaca się teraz wkładać w niego pieniądze?

Czy da się wyczuć odpowiedni moment na zakup Bitcoina? Niestety, nie do końca

Jak najbardziej można rozważać nad kwestią, jak krajobraz gospodarczy lub polityczny wpłynie na kurs BTC. Zachowania inwestorów są ciągle uparcie obserwowane oraz analizowane przez niektórych ludzi, przecież nie raz, podczas trwania lokalnych kryzysów, duża liczba osób zwracała się w stronę najpopularniejszego krypto aktywa.

Widziano w nim w głównej mierze koło ratunkowe, chroniące od pójścia na dno razem z dobytkiem. Jednakże warto uświadomić sobie, że upatrzenie dogodnego momentu na kupno i sprzedać Bitcoina, nie należy do najłatwiejszych zadań – jest praktycznie niemożliwe. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że sama analiza techniczna tu nie wystarczy. Co więcej, można nawet stwierdzić, że połączenie jej z analizą fundamentalną nie jest w stanie dać wymierzonych wyników.

Kiedy jest najlepszy moment na inwestowanie w Bitcoin?

Osoby, które zajmują się handlem krótkoterminowym muszą włożyć w to nie mało wysiłku, przy czym nie zawsze osiągają wymarzone zyski. Powodem jest nagły zewnętrzny impuls – wystarczy jeden, żeby coś już poszło nie zgodnie z planem. Przykładem mogą być wielcy inwestorzy, którzy postanowią sprzedać jakąś część swoich monet BTC. Wiadomo, że doświadczeni handlowcy zdają sobie sprawę, że każda inwestycja wiąże się także z ryzykiem, więc muszą oni świadomie podejmować decyzję, przygotowując się na ewentualne konsekwencje – dobre, jak i złe.

Fakt, że trading na Bitcoinie może przynieść niektórym ludziom szybki zwrot z inwestycji, ale ceną tego jest poświęcenie masy czasu i wielkiego zaangażowania, a co gorsza, z drugiej strony może przynieść to również szybką stratę, np. jeśli w wyniku narastających emocji początkujący inwestor nie podoła narastającemu stresowi i postanowi opuścić rynek z zdecydowanie mniejszym saldem, niż przy wejściu w niego.

Czy warto inwestować bitcoin jak kosztuje 50.000$?

Przechodząc centralnego punktu pierwszego wątpi, warto zaznaczyć, że handel Bitcoinem nie jest łatwą czynnością. Oczywiście, nie należy się tym zniechęcać, jednak warto przestrzec przed popełnianiem błędów zwłaszcza jeśli dopiero zaczyna się wchodzić w świat kryptowalut. W takim razie, skoro pieniądze nie rosną na drzewach, a na rynku kryptowalutowym nie można zarobić kokosów bez chociażby odrobiny szczęścia – to czy warto zainwestować w Bitcoiny? Zdecydowanie tak, ale trzeba to robić z głową!

 Jak inwestować i się przy tym nie załamać?

Musimy pamiętać o tym, że nikt nie potrafi przewidywać przyszłości i mimo że dość często na rynku pojawia się dość optymistyczna prognoza znanego analityka, która wskazuje na to, że kurs BTC zaliczy ciekawy wzrost w ciągu nadchodzących dni, tygodni, czy nawet lat, to nie oznacza, że tak się na pewno stanie.

Wiadomo, że bezwzględna wiara w kryptowalutę, może się okazać na tyle pozytywna, że niektórzy ludzie pójdą za impulsem i zdecydują się w nią jednak zainwestować. Jednak warto sobie uświadomić, że w każdym momencie może dojść do spadku. Mocne wahania na wykresie są typowe dla aktywów kryptowalutowych, więc nie należy tego zapominać.

W przypadku, kiedy nie przygotujemy się psychicznie na możliwą obniżkę wartości BTC, to możemy dość szybko wpaść w dół, który sami sobie wykopaliśmy, czyli wyprzedać się ze swoich coinów, w momencie niespodziewanej sytuacji. Chyba nikt nie chciałby, żeby doszło do takiej sytuacji, prawda?

Czy inwestować w Bitcoin jak rośnie czy jak spada?

Jeśli jednak pogodzicie się z faktem, że cena Bitcoina rośnie, ale i również spada, to prawdopodobieństwo, że przeznaczycie na daną inwestycję kwotę, którą będziecie mogli stracić – wzrośnie. Zawsze muszą to być środki, które nie są Wam potrzebne do przeżycia.

Bywają niestety osoby, które działają na odwrót. Próbują oni potwierdzić, że kryptowaluty mogą być ich pasywnym dochodem – bez żadnych strat. To nie prawda! Nie raz na rynku BTC pojawiali się inwestorzy, zdesperowani tak mocno, że wkładali oni w Bitcoina wszystkie swoje pieniądze, tylko po to, by szybko zrealizować zysk. Bywało też tak, że udzielali pożyczek, co było jeszcze gorsze. Takie działania są nieprzemyślane i nie mogą przynieść nic dobrego, ponieważ najczęściej są one podejmowane w dużych emocjach.

Osoby takie w sytuacjach nagłego spadku kursu, mogą spanikować, wycofać swoje środki i ponieść wielkie straty, nie myśląc nawet o tym, że mogliby się potem odbić. Dlatego też, używając do tego wolnych środków i trzeźwego umysłu można wszystko przeanalizować i obejść się bez podejmowania stresujących i nagłych kroków.

Wady i zalety inwestowania w Bitcoin

Ustaliliśmy już, że nie ma czegoś takiego jak pasywny dochód z BTC, ponieważ zdarzają się potknięcia, którymi nie należy się też mocno przejmować. Warto jest przemyśleć korzyści płynące z przechowywania jakiejś części oszczędności w kryptowalucie. Można dość śmiało założyć, że jest to dobry sposób na zabezpieczenie środków oraz efektywniejszy wybór niż inwestycje na tradycyjnym rynku. Jednakże osoby, które nigdy nie miały styczności z rynkami, nie wiedzą dlaczego i kiedy warto inwestować. Często też można znaleźć pytania na ten temat w Internecie, ale czy odpowiedzi przypadkowych ludzi mogą pomóc? Absolutnie nie, ponieważ włożenie swoich środków w akcje nieznanej firmy, a przy tym kierowanie się opiniami nieznanych ludzi, jest jak kupowanie kota w worku.

Oczywiście wiadome jest, iż kryptowaluty mają ograniczoną podaż, więc jest zawsze szansa, na to, że ich wartość będzie z czasem rosła – ale po drodze jednak trzeba być przygotowanym na ewentualne spadki. Co więcej, BTC dość często nazywa się „cyfrowym złotem”, ponieważ można ją traktować jak magazyn wartości. Pomimo tego, że Bitcoin tak naprawdę jest niestabilny, to jednak pod wieloma względami wyprzedza on najpopularniejszy kruszec. Duże kwoty BTC można w szybkim tempie przenosić z jednego portfela kryptowalutowego, na drugi, co jest bardzo wygodną cechą nie pochłaniającą czasu.

Jakie są najlepszy momenty inwestowania w Bitcoin?

Obecnie istnieje coraz to więcej miejsc, w których można kupić, sprzedać, czy dokonać płatności w BTC. Powoduje to, że kryptowaluta może być obiektem spekulacyjnym, magazynem środków oraz wirtualnym środkiem wymiany. Również jest to pieniądz, nie osiągalny dla żadnego scentralizowanego podmiotu.

Należy pamiętać, że zawsze warto zainwestować w kryptowaluty, ale ze świadomością ryzyka. BTC ma naprawdę dużą siłę wzrostu, lecz nie oznacza to, że uczestnicy tego rynku nie podejmą się zrealizowania zysków – może się wówczas wytworzyć efekt domina. Spadek wartości nawet o kilka procent, potrafi wywołać niemałą panikę wśród ludzi kompletnie na to nie przygotowanych psychicznie. Efektem tego może być jeszcze większe pogłębienie wartości – do momentu, gdy bardziej doświadczeni użytkownicy nie zaczną skupu BTC „po przecenie”.

Ryzyka niestety nie da się wyeliminować, a jedynie zminimalizować, np. regularnym zakupem monet BTC oraz utrzymywanie ich w zakresie długoterminowym. Nie trzeba być doświadczonym w tej kwestii, a jedynie trzymać się wskazówek umieszczonych powyżej.

Podsumowując inwestowanie w Bitcoin

Bitcoin to kryptowaluta, którą doceniło wielu inwestorów instytucjonalnych, takich, jak MicroStrategy czy Square. Duże firmy coraz chętniej kupują BTC, jako formę dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Kryptowaluta ta z całą pewnością ma potencjał do wzrostu w przyszłości – jednym z kluczowych powodów jest młode pokolenie wychowane w erze komputerów i smartfonów. W momencie, gdy coraz więcej osób zacznie interesować się Bitcoinem oraz wchodzić na jego rynek, to jego cena wzrośnie.

Ważną sprawą jest fakt, iż BTC dzieli się aż do 8 zer po przecinku, więc nie jest trudno inwestować w niego takie kwoty, na jakie możemy sobie pozwolić – nawet jeśli miałoby to być tylko 100 PLN.

A jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czy w przyszłości zamierzacie zainwestować lub już to zrobiliście? Piszcie swoje doświadczenia w komentarzach!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts