Czy w oparciu o Ethereum na rynku powstanie nowa bańka?

Według najnowszej analizy opublikowanej przez firmę Santiment, najwięksi gracze na rynku kryptowalut zakupili w ostatnim czasie walutę Ethereum…

Według najnowszej analizy opublikowanej przez firmę Santiment, najwięksi gracze na rynku kryptowalut zakupili w ostatnim czasie walutę Ethereum za łączną kwotę w wysokości aż 182 milionów dolarów. Zwiększone zainteresowanie ETH, zwanym czasami „bitcoinem 2.0”, wynika z danych z dnia 23 lipca zebranych przez firmę Santiment. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że sytuacja ta zapowiada nadchodzącą gwałtowną zwyżkę ceny waluty Ethereum.

Możemy zaobserwować szybki wzrost ETH na wykresach.

Informacje zebrane przez analityków rynku kryptowalut wskazują, że może to być dopiero początek wzrostów.

Zwiastuny zbliżającej się pompy, czyli szybkich wzrostów ceny Ethereum.

Opisywane wyżej przepływy środków wystąpiły w tym samym czasie, co obniżenie się wysokości sald portfeli, które nie były przedmiotem wymiany. W obu przypadkach również wysokość kwot była do siebie zbliżona. Można na tej podstawie wyciągnąć wniosek, że najwięksi gracze na rynku kryptowalut już od jakiegoś czasu przygotowywali się do zwiększonych zakupów Ethereum.

  • W ciągu trzech ostatnich dni właściciela zmieniły walory ETH o łącznej wartości niemal 700 tys. USD. W transakcjach tych brało udział 100 największych graczy na rynku. Równocześnie bilans 100 najpopularniejszych adresów ETH bez wymiany walut uległ zmniejszeniu o prawie 700 tys. ETH, co stanowi równowartość około 182,7 milionów dolarów -poinformował w twitterowym wpisie Santiment.

Czy mamy już do czynienia z początkami bańki na ETH?

Już od kilku tygodni możemy obserwować wzmożone, i większe niż zazwyczaj, zainteresowanie parą ETH/BTC. Powodem tego stanu rzeczy jest bańka, która urosła na DeFi, które wykorzystują do przeprowadzania transakcji protokół ERC-20. Znaczenie może też mieć fakt, że na początek sierpnia bieżącego roku zaplanowano uruchomienie testnetu Ethereum 2.0, czyli aktualizacji protokołu macierzystej sieci Etheru.

Najciekawsze pytania i odpowiedzi w sekcji FAQ:

Według analityków już sama sytuacja techniczna kursu może sprzyjać wzrostowi i prowadzić do zwyżek cen.

  • Wzrost Etheru (ETH) z 21 lipca zbliżył jego kurs do górnej strefy oporu, czyli 249,195 – 253,556 USD. Sukces byków w wypchnięciu kursu powyżej wartości tej strefy może oznaczać wznowienie kolejnego etapu trendu wzrostowego – poinformował analityk Rakesh Upadhyay.

Opinię tę podziela Michaël van de Poppe, analityk Cointelegraph Markets. Według niego najbardziej prawdopodobne jest, że “całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut wzrośnie.”

  • Nie będzie to jednak spowodowane wzrostem wartości BTC, lecz stanie się za pośrednictwem ETH. Wynika to z faktu, że Ethereum jest bardzo niedowartościowane – dodał.

W dniu dzisiejszym cena 1 ETH na giełdach wynosi 261 USD. Oznacza to skok kursu w ciągu ostatnich 24 godzin o 8,5 proc. Za 1 BTC należy zapłacić około 9500 USD, co przekłada się na dobowy wzrost na poziomie około 2 proc.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts