fbpx

Przepraszamy, ale Starbucks nie zaakceptuje Bitcoina

Starbucks współpracuje z firmą Microsoft nad technologią, która pozwoli płacić za kawę przy użycia Bitcoina, a nie przy użyciu gotówki.

Te dwie wielki firmy, wraz z Intercontinental Exchange i BCG, współpracują z nową firmą o nazwie Bakkt, która pozwala zarówno osobom prywatnym, jak i instytucjom kupować, sprzedawać, przechowywać i wydawać kryptowaluty. Możliwość płatności w kryptowalucie za kawę ma się pojawić w listopadzie.

“Jako sztandarowy detalista, Starbucks będzie odgrywał kluczową rolę w opracowywaniu praktycznych, zaufanych i regulowanych aplikacji dla konsumentów do konwersji ich zasobów cyfrowych na dolary amerykańskie by mogły być używane w Starbucks jako środek płatniczy”

Powiedziała w oświadczeniu Maria Smith, wiceprezes ds. partnerstwa i płatności w Starbucks.

Starbucks akceptuje bitcoina!?

“Jako lider w płatnościach mobilnych dla ponad 15 milionów klientów korzystających z naszego programu Starbucks Rewards, angażujemy się w innowacje, chcemy dać jeszcze więcej możliwości płatności dla naszych klientów.”

Usługa umożliwi klientom korzystanie z portfela cyfrowego i konwertowanie bitcoina i innych kryptowalut na dolary, które można wykorzystać do robienia zakupów w Starbucks oraz prawdopodobnie w innych miejscach sprzedaży.

Tak odważne oraz innowacyjne posunięcie dodałoby Starbucks’a do rosnącej listy firm, które akceptują Bitcoin jako formę płatności.
Ważne jest też to, że już kilka firm, które wcześniej “zaakceptowały Bitcoina”, zdecydowało się zrezygnować z obsługi płatności kryptowalutami.
Na przykład w kwietniu, Expedia wyłączyła możliwość taką opcje dla swoich klientów. Częściowo z powodu wahań rynkowych, zmienności wartości kryptowalut.

A teraz… Starbucks nie akceptuje bitcoina

 To co zostało napisane powyżej to zrzutek niemalże wszystkich topowych zródeł informacyjnych gdzie nagłówki w tym temacie brzmiały:
“W Starbucks zapłacisz bitcoinem”, ” Starbucks akceptuje bitcoina”, “Starbucks nawiązuje współprace i przyjmuje bitcoina”…
Według rzeczników Starbucks, tak jednak nie jest. Starbucks nie chce bitcoinów, ale gotów jest pomóc ludziom je wydać – przedsięwzięcie ma na celu udostępnienie wymiany, która pozwoli ludziom na konwersję kryptowaluty na dolary amerykańskie, które następnie mogą wydać w lokalach Starbucks. Rola Starbucks w partnerstwie jako sztandarowego sprzedawcy polega na konsultowaniu i opracowywaniu aplikacji do tego projektu.
“Ważne jest, aby wyjaśnić, że nie akceptujemy zasobów cyfrowych w Starbucks. Zamiast tego aplikacja zamieni cyfrowe aktywa, takie jak Bitcoin, na dolary amerykańskie, które można wykorzystać w Starbucks “, napisał rzecznik prasowy w e-mailu.
“W chwili obecnej ogłaszamy rozpoczęcie prac związanych z handlem i konwersją Bitcoina dla naszych klientów. Będziemy jednak nadal rozmawiać z klientami i regulatorami, by zapewnić im jak największą wygodę płatności gdy tylko kwestia prawna kryptowalut będzie bardziej klarowna “
“Klienci nie będą w stanie zapłacić za Bitcoinem za Frappuccinos” – pisał rzecznik.
Przepraszam!
Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.
Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344