fbpx

Czy Samsung wyemituje swój token?

W mediach pojawiły się ostatnio plotki dot. tajemniczego projektu Samsunga związanego z technologią blockchain. Okazuje się, że firma może pracować nad własną siecią bloków (mainnetem) i swoim tokenem.

Na razie sam koncern nie potwierdza jeszcze tych informacji. Mimo tego ostatnie doniesienia są bardzo intrygujące. „Spodziewamy się, że Samsung Coin pojawi się na rynku, ale kierunek nie został jeszcze ustalony”, donoszą CoinDesk źródła związane z południowokoreańskim gigantem rynku elektroniki. Ponadto Samsung ma ponoć pracować nad mainnetem – siecią, która będzie ponoć oparta na technologii Ethereum. Co jeszcze wiemy? Nic…

Samsung a kryptowaluty i blockchain

Wszystko to pojawia się jednak w mediach w okresie, gdy coraz częściej mówi się o wejściu Samsunga na rynek blockchaina. Właściwie owe wejścia miało już częściowo miejsce, gdy firma ogłosiła, że jej nowe urządzenie – flagowy smartfon Galaxy S10 – będzie pomagało w przechowywaniu kryptowalut.

Jeśli komuś byłoby mało, przypominamy jeszcze o uczestnictwie giganta w rundzie inwestycyjnej dot. aplikacji portfelowej ZenGo dedykowanej na smartfony. Samsung zainwestował w ten sposób kwotę rzędu 4 mln USD.

Cytowane już źródło podaje dalsze przykłady działań, które są dziś ponoć planowane:

„Obecnie myślimy o prywatnym łańcuchu bloków, chociaż nie jest on jeszcze potwierdzony. W przyszłości może to być także publiczny blockchain, ale myślę, że będzie hybrydowy – to znaczy połączenie publicznych i prywatnych bloków.”

Działania Samsunga są kolejnym dowodem na to, że sieć bloków zyskuje sympatie największych graczy na rynku. Możemy też spekulować, po co firmie własny blockchain i token. Tajemnicze źródło nie podało tych informacji. Może więc Samsung chce wprowadzić coś na miarę własnej wewnętrznej waluty? Token mógłby służyć np. do dokonywania płatności w ramach sklepów z aplikacjami mobilnymi dedykowanymi urządzeniom firmy. Może chodzić też o stworzenie programu lojalnościowego, w ramach którego token służyłby nagradzaniu użytkowników smartfonów czy innych produktów. Opcji jest – jak pokazuje rynek oraz obecne trendy – dużo. Na fakty poczekamy zapewne jeszcze jakiś czas.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,841.57
ethereum
Ethereum (ETH) $ 167.90
xrp
XRP (XRP) $ 0.232302
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 338.77
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 291.48
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.01
eos
EOS (EOS) $ 3.87
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.57
tron
TRON (TRX) $ 0.017298