fbpx

Czy rok 2018 będzie rokiem ICO?

ICO w 2018

Według danych zebranych przez CoinDesk w ciągu trzech pierwszych miesięcy tego roku w ICO zebrano więcej niż w całym 2017 roku.

W pierwszym kwartale wszystkie ICO zebrały łącznie 6,3 miliarda dolarów, co stanowi 118% środków zebranych w 2017 roku.  Podważa to popularne stwierdzenie, że “ICO się skończyło”. Niemniej jednak za tym wzrostem może stać coś więcej.

Przykładowo zarówno wielkość średniej rundy finansowania, jak i poziom finansowania projektów są wyższe niż kiedykolwiek.
Liczba ICO, która odbyła się od początku 2018 roku, jest równa aż 59% ICO w 2017 roku.
Można więc założyć, że do końca roku rekord liczby zbiórek zostanie pobity.

Pojawia się również pytanie, jak potraktować nieziemski astronomiczny wynik ICO Telegrama, który wyniósł 1,7 miliarda dolarów.

www.coindesk.com

Jednak nawet wykluczając zbiórkę Telegrama, ICO w pierwszym kwartale zebrały 4,6 miliarda dolarów, czyli 85 procent tego, co w całym 2017 r. Większość ICO zebrała mniej niż 100 mln dolarów, co pokazuje, że wiele projektów nadal chętnie sprzedaje tokeny, mimo ryzyka związanego z regulacjami.

Jakiego ryzyka?
Według Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd niektóre tokeny kwalifikują się jako papiery wartościowe, w związku z czym związane z nimi ICO muszą zostać oficjalnie zarejestrowane.
Przykładowo z tego powodu firma Munchee zmuszona była zwrócić 15 mln dolarów, które udało jej się zebrać w ICO w grudniu ubiegłego roku.
A może być gorzej.

Przewodniczący komisji, Jay Clayton, powiedział podczas lutowego posiedzenia w Senacie:

„Każde ICO, które widziałem, kwalifikuje się jako papier wartościowy”.
Na początku tego miesiąca regulator oskarżył twórców ICO Centra, która korzystała z promocji sławnego boksera Floyda Mayweathera, o oszustwo.

Mimo to apetyt inwestorów na tokeny zdaje się być coraz większy, a przedsiębiorcy sprzedający tokeny skłonni są zaakceptować ryzyko.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,892.27
ethereum
Ethereum (ETH) $ 248.23
ripple
XRP (XRP) $ 0.381517
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 409.10
litecoin
Litecoin (LTC) $ 93.59
eos
EOS (EOS) $ 6.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.12
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.125157
cardano
Cardano (ADA) $ 0.080896