fbpx

Czy Ripple ma sens? Wypowiedź prezesa Western Union

Ripple miało być przełomem dla branży bankowej dzięki zapewnieniu szybszych i tańszych rozliczeń. Prezes Western Union stwierdził jednak, że jego wykorzystanie jest zbyt drogie i nie pomaga firmie zaoszczędzić pieniędzy.

Ripple z siedzibą w San Francisco przyjęło inną strategię niż inne kryptowaluty. Firma promuje wśród instytucji finansowych swój system xRapid i stara się je zachęcić do skorzystania z niego. Argumentem ma być obniżenie kosztów i skrócenie czasu transferów transgranicznych.

Prezes Ripple, Brad Garlinghouse, wiele razy krytykował Bitcoina, nazywając go „współczesnym Napsterem”, a nie rewolucją, na którą ludzie czekali. Chwalił się, że średni czas transakcji w BTC to 20 minut, a w Ripple tylko 4 sekundy. Teraz wygląda na to, że prezes jednego z największych banków ostudził zapał Garlinghouse’a.

Western Union był jednym z pierwszych partnerów projektu i miał okazję go testować. Prezes banku, Hikmet Ersek, powiedział przedwczoraj, że mimo zapewnień Ripple jego bank nie odnotował z tego tytułu żadnych oszczędności.

Jednak klamka jeszcze nie zapadła. Na razie Western Union wysłał za pośrednictwem xRapid tylko 10 przelewów. W dodatku były one w walutach amerykańskiego dolara i meksykańskiego peso. Wicedyrektor ds. produktu, Asheesh Birla, mówi, że to zbyt mała próbka na wyciąganie wniosków:
„Gdyby poszli na całość, to może zauważyliby różnicę w oszczędności. Z dziesięcioma transakcjami to nic dziwnego, że nic nie widzą. Obsługują miliony transakcji w miesiącu, więc to zrozumiałe, że przy tak małej próbce nie zobaczyli przełomowych wyników”.

Birla twierdzi, że gdyby Western Union wykorzystał XRP i xRapid we wszystkich swoich transferach, ich koszt spadły o połowę. Podkreślił, że inne firmy odnotowały oszczędności wynoszące od 40% do 70%. Wydaje się, że póki co bank ma zamiar kontynuować współpracę.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 11,454.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 271.36
ripple
XRP (XRP) $ 0.335562
litecoin
Litecoin (LTC) $ 103.62
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 346.92
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.60
eos
EOS (EOS) $ 4.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 160.57
tron
TRON (TRX) $ 0.028633