fbpx

Czy Mark Karpeles powróci na rynek blockchaina?

Okazuje się, że Mark Karpeles ma plany powrotu na rynek kryptowalut i technologii blockchain. I to nie jako pojedynczy inwestor cyfrowych walut, ale w roli managera. Czy jednak ktokolwiek jeszcze mu zaufa?

Ex-CEO Mt. Goxa będzie ponoć pełnił funkcję dyrektora ds. technologii w nowej, zarejestrowanej w Japonii, firmie z rynku blockchaina. Wiadomość ta została opublikowana przez japoński dziennik The Mainchi dn. 5 czerwca.

Wielki powrót?

Przemawiając dzisiaj na forum Klubu Korespondentów Zagranicznych w Japonii, Karpeles podobno zadeklarował zamiar uczynienia kraju globalnym liderem w obszarze technologii blockchain. Chce objąć rolę CTO w nowej firmie z siedzibą w Tokio, Tristan Technologies Co.

Tristan Technologies podobno planuje zaprojektować nowy, bezpieczny system operacyjny oparty na blockchainie, który byłby znacznie szybszy niż inne obecnie używane systemy. W swoich uwagach do mediów Karpeles oświadczył:

„Moja miłość do Japonii nie zmieniła się. Japonia kiedyś była supermocarstwem pod względem [produkcji] swoich komputerów, ale teraz, biorąc na przykład chmurę, dominują Stany Zjednoczone. Ale nadal wierzę w potencjał Japonii i chciałbym to rozwijać.”

Historia wielkiego upadku

Jak nakreśla The Mainchi, Karpeles – który słynie także z zamiłowania do mangi i gier – przeniósł się do Japonii w 2009 roku. Dwa lata potem zaczął prowadzić Mt. Goxa.

Giełda szybko stała się liderem, jeśli chodzi o wolumeny sprzedaży Bitcoinów. Niestety tak szybko jak wzrosła jej potęga, tak bolesny był jej późniejszy upadek na początku 2014 r. W wyniku działań hakerów platforma utraciła aż 850 000 BTC. Karpeles został aresztowany w 2015 r.

W marcu br. został częściowo uniewinniony z zarzucanych mu czynów. Uznano go za winnego manipulowania dokumentami finansowymi. W szczególności zarzucono mu “połączenie swoich finansów osobistych z finansami giełdy” w celu ukrycia strat platformy. Ponoć odwołuje się od wyroku skazującego.

Jeśli wierzyć Mainchi, Karpeles rozpoczął swoje nowe przedsięwzięcie, zaczynając od zera. Potwierdził mediom swoją wiarę w potencjał blockchaina w zakresie innowacji płatności bezgotówkowych, rozwiązań chmurowych i inteligentnych umów. Jednakże, zapytany, czy sam posiada jakiekolwiek kryptowaluty, podobno powiedział, że nie i dodał, że niosą one ze sobą zbyt duże ryzyko.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,153.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 267.87
ripple
XRP (XRP) $ 0.436276
litecoin
Litecoin (LTC) $ 134.96
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 415.85
eos
EOS (EOS) $ 6.91
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 34.73
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 223.54
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.127117