fbpx

XRP nie jest prawdziwą kryptowalutą – Opinia eksperta

Czy XRP jest instrumentem finansowym ? Czy XRP jest zabezpieczeniem czegokolwiek ? Czy XRP jest już w pełni scentralizowane? Tego typu pytań pojawia się coraz więcej wśród specjalistów. Powoli przyjmuje to formę “popularnej debaty” w branży kryptowalut.
Teraz jeden z ekspertów mówi, że XRP (Ripple) nie jest nawet prawdziwą kryptowalutą. Eksperci ekspertami, ale SEC jeszcze nie wydał oficjalnego ogłoszenia, czy uważa XRP(Ripple) za rodzaj instrumentu finansowego.

Główni gracze unikają XRP?

Coinbase niedawno ogłosiło, że rozważa dodanie pięciu dodatkowych tokenów do swojego katalogu obsługiwanych kryptowalut. Stellar Lumens jest jednym z potencjalnych projektów, które chce dodać platforma z San Francisco. Wielu obserwatorów rynku zdaje sobie sprawę z rywalizacji jaka istnieje pomiędzy Ripple i Stellar.

Niecałe dwa tygodnie temu Steven Cohen ogłosił, że zainwestuje w fundusz hedgingowy oparty na kryptowalutach – Autonomous Partners. Fundusz hedgingowy prowadzony przez Arianę Simpson nie inwestuje w tokeny XRP. Komentując sprawę, Simpson powiedział:

“Mam wiele obaw związanych z poziomem centralizacji i mam obawy również o regulacje, jeśli to co jest stworzone mogłoby być uznane jako pewien rodzaj instrumentu finansowego”

Pomimo dotychczasowych postępów dokonanych przez firmę Ripple, kontrowersje wokół tokenów XRP są niewątpliwie bolesnym miejscem dla firmy. Jest nawet przedmiotem wielu procesów sądowych z inwestorami oskarżającymi firmę Ripple o sprzedaż nieuregulowanych papierów wartościowych w postaci tokenów XRP…

XRP – Nieprawdziwa kryptowaluta?

Anatolij Castella, dyrektor generalny Elpis Investments, w wywiadzie do Express.co.uk śmiało stwierdził, że XRP nie jest prawdziwą kryptowalutą.
Według Castelli token nie jest zgodny z najczystszą interpretacją kryptowaluty…. Dodatkowo szef Elpis Investments powiedział:

“Ripple przypomina trochę platformę fintechową łączącą najlepsze elementy pieniądza elektronicznego i kryptowaluty. To “Cyfrowy Fiat“, a nie kryptowaluta.”

Anatolij Castella również zarzucił wstępne założenie stojące za technologią Ripple, mówiąc, że nie była ona zgodna z filozofią prawdziwych kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum. Zaznaczył też, że te ostatnie przykłady są “wartościowym towarem”, podczas gdy token Ripple’a przypomina bardziej cyfrowe wydanie tradycyjnej waluty wydaną przez jedną firmę. Zopiniował brak wydobycia w sieci jako znaczącą czerwoną flagę, mówiąc:

“Ripple nie ma żadnego górnictwa ani górników czy czegokolwiek. Zamiast tego, transakcje są zasilane przez scentralizowany blockchain, aby uczynić go bardziej niezawodnym i szybszym. XRP został wydobyty od razu przez spółkę macierzystą – Ripple Labs Inc – przy użyciu większości kryptowalut.”

Castella dalej prognozuje że XRP stoi w bardzo niekorzystnej sytuacji, gdy nie jest w stanie cieszyć się zainteresowaniem wprowadzenia regulacji przez SEC. Porównując oczywiście do Bitcoin’a i Ethereum. Przewiduje również, że jeśli SEC zaklasyfikuje XRP go jako pewien rodzaj instrumentu finansowego, może nastąpić tzw. ostry dump, czyli bardzo szybki, odczuwalny dla inwestorów, ale krótkotrwały spadek wartości.

Jakie jest twoje zdanie na ten temat?
Zgadzasz się, że XRP nie jest prawdziwą kryptowalutą? Daj znać w komentarzu poniżej, lub na naszych mediach społecznościowych.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868