fbpx

Czy kolejna bańka będzie większa niż poprzednie?

Rok 2017 był rekordowy dla kryptowalut z więcej niż jednego powodu. Bitcoin wystrzelił w górę. Tak naprawdę po raz pierwszy tzw. “ulica” usłyszała o cyfrowych walutach i tłumnie zaczęła je kupować. Co za tym idzie, rozpoczęła się też istna mania ICO, a niektóre altcoiny zyskały nawet ponad 36 000 procent na wykresie. Pytanie, które dziś warto zadać, brzmi: co dalej?

Na początku przypomnijmy sobie owych zwycięzców poprzedniej hossy.

XRP 36 000%

Trudno sobie wyobrazić, że jakikolwiek token mógłby wzrosnąć o tak dramatyczny procent, jak udało się to XRP Ripple w 2017 roku. Wielu obserwatorów rynku zastanawia się zapewne dziś, czy ten rekord uda się pobić w czasie nowej bańki.

NEM 29 842%

Wzrosty NEM w 2017 r. były niemal na równi ze skokami ceny XRP. Choć token mógł dać kolosalne zyski w 2017 r., od stycznia tego roku ryje po dnie. Słabe zarządzanie, ogólna bessa i wiele innych powodów, sprawiły, że mocno spadł. Czy jest to więc dobry moment na jego kupienie?

ARDR 16 900%

ARDR jest projektem blockchain oferującym „gotowe rozwiązania” dot. technologii sieci bloków. Mimo ogromnego skoku ceny w 2017 r., dziś token projektu też mocno potaniał.

XLM 14 441%

XML, inaczej znany jako Stellar Lumens, również miał “wybuchowy” 2017 r. Projekt w swoich założeniach dąży do zagwarantowania rynkowi szybszych, bardziej wydajnych i przejrzystych płatności transgranicznych. Wspaniała koncepcja, świetni założyciele!

Dash 9 265%

Kto nie zna Dasha? Zwłaszcza z grona starszych stażem krypto-fanów, którzy pamiętają go jeszcze pod nazwą Dark. Pomimo pewnych kontrowersji i jego niesławnego rzekomego „premine”, w 2017 roku zaliczył mocne wzrosty.

Portal Bitcoinist rozmawiał ostatnio z COO Dasha, Robertem Wiecko, na Paris Blockchain Summit, gdzie biznesmen stwierdził, że Bitcoin przestał być metodą płatności. Czy więc Dash ma apetyt na zajęcie tego miejsca?

Kolejna bańka

Każda kolejna bańka na kryptowalutach bywa bardziej spektakularna. The Rhythm Trader zauważa:

“(…) możemy spojrzeć wstecz na tę bańkę, [potem] w przyszłości i śmiać się z tego, jak mała była.”

Z pewnością ma rację. Podczas gdy te procentowe zyski są zdumiewające, nie zapominajmy, że samo Apple wciąż ma 225 miliardów dolarów w gotówce. To więcej niż cała kapitalizacja rynku kryptowalut. Oczywiście przed nami długa droga. Jeśli jednak BTC może przewyższyć Apple, wyobraźcie sobie, co może nas czekać.

Ponadto warto zauważyć, że niemal z roku na rok coraz więcej osób wie, czym są kryptowaluty. To powinno przełożyć się na skalę nowej hossy.

Bez względu na twoje stanowisko w sprawie altcoinów, miej na uwadze jedną rzecz. To jest maraton, a nie sprint, a najlepsze jest jeszcze przed nami!

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85