Czy Facebook kupił Bitcoina? Mark Zuckerberg publikuje zdjęcie

Dzisiejszej nocy dyrektor generalny Facebooka – Mark Zuckerberg opublikował na swoim koncie zdjęcia kóz domowych – Bitcoina i…

Dzisiejszej nocy dyrektor generalny Facebooka – Mark Zuckerberg opublikował na swoim koncie zdjęcia kóz domowych – Bitcoina i Maxa. Ta aktywność wywołała sporą falę komentarzy wśród społeczności kryptowalutowej na temat inwestycji potencjalnej Facebooka w Bitcoina.

Kozy Zuckerberga

Od momentu publikacji tego wpisu, odnotował już 728 000 reakcji, a do tego 138 000 komentarzy oraz 15 000 udostępnień. Już samo zestawienie słów koza, a więc goat, Max i Bitcoin jest już bardzo wymowne. W slangu anglojęzycznym słowo G.O.A.T jest używane jako akronim, który oznacza – najlepszy na świecie. Również w świecie tradingu oraz krypto nazywane jakiegoś aktywa mianem właśnie “goat” wskazuje na zyskowną oraz także rozpędzoną inwestycję.

Zuckerberg publikuje zdjęcia kóz.

Najpopularniejsze z komentarzy pod postem żartowały o samej możliwości zakupu pierwszego Bitcona przez dyrektora generalnego Facebooka. Inno z kolei podejrzewali, że zaczął on sprzedawać aktywa przez siebie posiadane, ponieważ w tym samym czasie wycena Bitcoina odnotowuje załamanie krótkoterminowe.

Z kolei jeszcze inni użytkownicy zdecydowali się na dodawanie memów, które przedstawiały własne kozy nazywane rzekomo “Max i Ethereum” lub byli też smutni z powodu braku “Dodgecoina” pośród zwierząt Zucerberga.

Odpowiedź społeczności krypto

W tym samym czasie przez Twitter się przewinęła fala komentarzy ze strony członków społeczności krypto. Najczęściej się powtarza opinia, że jest to jakiś sygnał dla potwierdzenia niedawnej plotki, że Facebook się zdecydował na zainwestowanie w BTC. Szef społecznościowej platformy nie może tego jeszcze ogłosić oficjalnie, ale w tenże sposób wydaje się dawać do zrozumienia, że to właśnie jego firma nabyła kryptowaluty.

Jeden z bardziej popularnych influencerów z dziedziny kryptowalut @APompliano nawet zaczął podejrzewać, że Zuckerberg mógł ukryć samo przesłanie w imionach swoich kóz, że jest maksymalistą Bitcoina. Jak będzie naprawdę, to się dopiero okaże.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts