fbpx

Cypherpunk na szczycie G20: kryptowaluty pieniędzmi XXI w.

Adam Back, który stworzył algorytm hashcash i był jednym z pierwszych ludzi, którzy pracowali nad Bitcoinem ( BTC ) i blockchainem, zaś obecnie jest CEO Blockstream, bardzo pozytywnie wypowiedział się nt. wykorzystania technologii sieci bloków w obecnym systemie finansowym. Miał okazję przedstawić swoją opinię na tegorocznym szczycie krajów G20. Cointelegraph Japan poinformował o szczegółach debaty, w której wzięli udział Back oraz ministrowie finansów i prezesi banków centralnych najważniejszych państw świata. Szczyt ma miejsce w tym roku w Japonii.

Siedzący obok gubernatora holenderskiego banku centralnego, Back powiedział, że wierzy, iż blockchain to kolejny krok na drodze do stworzenia otwartej sieci. Dodał, że instytucje finansowe powinny korzystać z tej technologii, ponieważ daje ona szanse na to, że międzynarodowe transfery pieniężne nie muszą już przechodzić przez banki pośredniczące, które nierzadko cechują się wątpliwą wiarygodnością kredytową.

Gotówka XXI w.

Przemawiając w japońskim mieście Fukuoka na seminarium dot. “rozproszonego systemu finansowego”, Back powiedział, że BTC i inne aktywa kryptograficzne „są elektroniczną gotówką dla globalnego świata Internetu”. Dodał jednak, że jeszcze dziś kryptowaluty nie są na tyle mocne, by wpłynąć na politykę monetarną np. Unii Europejskiej, Japonii czy innego państwa.

Obecność Back w seminarium była argumentowana przez prof. Juneia Muraia z Uniwersytetu w Tokio, który moderował dyskusję. Powiedział on, że dla organizatorów ważne było pokazanie wszelkich aspektów “zdecentralizowanego systemu finansowego”.

Z kolei Japońska Agencja Usług Finansowych opisała Backa jako legendarnego cypherpunka (czyli członka ruchu, który pracował nad aspektami prywatności w sieci), który pomógł w rozwoju kryptowalut i technologii blockchain. Dodano, że Back jest także założycielem i dyrektorem generalnym Blockstream, firmy deweloperskiej z obszaru blockchain.

Komunikat G20

Po spotkaniu G20 wydano wspólny komunikat podpisany przez liderów poszczególnych krajów, który wezwał Radę Stabilności Finansowej i globalne organy ustalające standardy prawne do monitorowania ryzyka związanego z aktywami kryptograficznymi. Dodano w nim, że istnieją jednak też potencjalne korzyści dla gospodarki, które wynikają z działania kryptowalut.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,733.69
ethereum
Ethereum (ETH) $ 169.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.236185
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 342.33
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 317.99
tether
Tether (USDT) $ 0.999893
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.66
eos
EOS (EOS) $ 3.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.20
stellar
Stellar (XLM) $ 0.061537