Cyfrowa waluta a ekologia? Odpowiedź zielonego bitcoina

Przez lata unikało się tematu kryptowaluty oraz jej negatywnego wpływu na ekologię. Wszystko zmieniło się od tweetu Elona…

Przez lata unikało się tematu kryptowaluty oraz jej negatywnego wpływu na ekologię. Wszystko zmieniło się od tweetu Elona Muska. Zieloni “górnicy” mogą zacząć stawiać na energię odnawialną.

O co chodzi z zielonym bitcoinem? Jej transakcje zostają weryfikowane na blockchain za pomocą komputerów, które są zasilane energią odnawialną.

Według Sheldona Bennetta, dyrektora generalnego w kryptowalutowej kopani DMG Blockchain Solutions Inc., zielone bitcoiny są odpowiedzią na zmieniający się świat, gdzie wzrasta świadomość potrzeby ochrony środowiska. To jednocześnie wpływa na większą liczbę inwestorów zainteresowanych tą odmianą cyfrowej waluty.

Czas na eko

Jak pisze Bloomberg, wiele korporacji zaczyna poważnie myśleć oraz wprowadzać systemy zgodne z pojęciem ekologii. Ta zmiana powoduje, że energia odnawialna wskakuje na pierwszy plan. Ograniczenie emisji dwutlenku węgla jest kluczowe, a i rządy pomagają to osiągać.

Najciekawsze pytania i odpowiedzi w sekcji FAQ:

Możliwość premii

Christopher Bendiksen, szef działu badań CoinShares, zaznaczył, że wprowadzenie premii za płatność zielonym bitcoinem może wiązać się z rewolucją tego rynku. Stwierdza jednak, że zmusi to krypto-kopaczy do licznych zmian, które związane są z wydobywaniem cyfrowej waluty. Bendiksen zaznacza również, że póki wydobywanie jest opłacalne, to nic się nie zmieni. Rynek będzie zmuszony się przekształcać w momencie, gdy cena wydobycia zbliży się do ceny bitcoina.

Brudny bitcoin?

W tej chwili wydobywanie kryptowaluty przy użyciu energii odnawialnej stanowi 55-65 procent całkowitego wydobywania. Połowa wszystkich bitcoinów wydobywana jest w Chinach, w których część regionów opiera się przede wszystkim na tanim węglu. Nie inaczej jest w Kazachstanie czy Iranie.

Nie zawsze pojęcie zielonego “górnika” świadczy o ekologii. Część krypto-kopaczy budzi kontrowersje, ponieważ skupują oni elektrownie węglowe. Takie sytuacje dotyczą Stronghold Digital Mining Inc. czy Greenidge Generation Holdings. Z kolei firma Gather wydobywa kryptowaluty, kiedy użytkownicy odwiedzają strony internetowe współpracujące z tym przedsiębiorstwem.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts