CryptoKitties – Gra Ethereum handel wirtualnymi kotami

Blockchain uatrakcyjnia życie wszystkich ludziom, którzy mogą pielęgnować wirtualne koty. Warto wyjaśnić zatem, o co chodzi. Gra Ethereum “CryptoKitties”…

Blockchain uatrakcyjnia życie wszystkich ludziom, którzy mogą pielęgnować wirtualne koty. Warto wyjaśnić zatem, o co chodzi. Gra Ethereum “CryptoKitties” zyskała popularność w grudniu 2017 roku. Aż 1/4 ruchu w Ethereum przysługuje właśnie tej grze. Poniższy poradnik wyjaśnia działanie algorytmu oraz wytłumaczy Ci, jak zdobyć wirtualnego kota.

Czym jest CryptoKitties?

Grę stworzył pochodzący z Kanady startup Axiom Zen w grudniu 2017 roku. To jeden z najpopularniejszych projektów tego przedsiębiorstwa. Produkcja umożliwia posiadanie własnego wirtualnego kota. Możesz wybrać płeć zwierzaka, kolor futra. Wydają się one niemal rzeczywiste, bo tworzy je algorytm przypominający niemal ludzkie DNA. Koty można sprzedawać, a niektóre z nich są tak unikalne, że pozwolą się szybko wzbogacić.

Czy jest to cyfrowa waluta?

CryptoKitties nie należą do typowych kryptowalut, ponieważ nie można ich wykorzystywać poza siecią. Są za to “aktywami blockchain”. Można je zatem sprzedawać i otrzymywać za nie pieniądze. Wirtualne koty są unikalne, a ich posiadanie można porównać do działki, których na świecie jest wiele, lecz ta jedyna posiadana przez Ciebie jest unikalna.

Powstawanie CryptoKitties

Pierwszy wirtualny kot powstał 2 grudnia 2017 roku. Do listopada 2018 roku jest ich już 50 000. Koty mogą jednak się rozmnażać, ponieważ występują zarówno w płci żeńskiej, jak i męskiej. Rozmnażać wirtualne koty możesz posiadając parę lub współpracując z kimś, kto posiada odpowiednika. To kolejny sposób na zarabianie.

Rynek CryptoKitty

Jak było już wspomniane, wirtualnymi kotami można handlować oraz pielęgnować je. Najcenniejsze są koty, które powstały w tzw. generacji 0, czyli pierwsze 50 000 osobników. Do zakupu tych zwierzaków służy cyfrowa waluta Ethereum. Cena uzależniona jest od unikalności kota – każdy może zatem być proponowany w innej cenie. CryptoKitty jest kompatybilna z portfelem MetaMask. Warto zaznaczyć, że już w pierwszym tygodniu funkcjonowania platformy, wartość hadnlu wirtualnymi kotami wyniósł 5 mln dolarów.

Jak wygląda algorytm?

Wirtualne koty są zbudowane na zasadzie algorytmu genetycznego. Mówi on o takich cechach, jak płeć zwierzaka, kolor jego futra czy wyrazie jego twarzy. Można porównać ten algorytm do DNA ludzkiego, lecz człowiek zbudowany jest z białek, a wirtualny kot z liczb.

Granie w CryptoKitties

W pierwszej kolejności musisz zakupić Ethereum. Następnie zainstalować MetaMask. W dalszej kolejności pozostaje Ci skorzystanie z platformy CryptoKitties oraz założenie konta. Musisz postępować zgodnie z kolejnymi krokami. Po utworzeniu konta możesz przejść na rynek i wybrać wirtualnego kota, którego chcesz posiadać. Prosty panel przeprowadzi Cię aż do finalizacji zamówienia.

Podsumowanie gry CryptoKitties

Popularność tej gry zachęca do skorzystania z platformy i zdobycia swojego wirtualnego kota. O tym, jak unikalnego zdobędziesz zwierzaka, zależy przede wszystkim kwota, którą możesz na niego wydać. Powyższy poradnik, mam nadzieję, pozwolił Ci poznać podstawowy CryptoKitties.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts