fbpx

Relacja z Cryptocurrency World Expo w Warszawie

Konferencja Cryptocurrency World Expo, która odbyła się w dniach 18-19 lipca w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie była istotnym wydarzeniem branży kryptowalut. Był to jeden z największych polskich eventów w tym obszarze, w tym roku. W wydarzeniu wzięło udział ponad 1700 osób zainteresowanych blockchainem i kierunkami rozwoju tej technologii.

Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele giełd, firm z branży fintech, kopalni kryptowalut, a także traderzy, twórcy ICO, programiści oraz eksperci od prawodawstwa. Swoje usługi zaprezentowało ponad 60 firm, a w dyskusji wzięło udział ponad 40 ekspertów związanych z kryptowalutami i blockchainem.

Pierwszego dnia odbyła się prerejestracja oraz networking, a drugi dzień był serią prezentacji, wykładów i dyskusji prelegentów. W przerwach można było poznać projekty od kuchni, rozmawiając z przedstawicielami ich zespołów.

Tokeny personalne jako nowa idea wymiany wartości

Pierwszym prelegentem na Cryptocurrency World Expo był Szczepan Bentyn, który opowiedział o idei tokenów personalnych. W prezentacji pokazał jak wyglądała historia pieniądza oraz w jaki sposób funkcjonowała wymiana wartości na przestrzeni wieków. Pokazał na przykładzie własnego tokena personalnego o nazwie BentynCoin, że obecnie każdy, kto ma do zaoferowania pożądaną wartość, może stworzyć własną cyfrową walutę.

12 czynników sukcesu projektów ICO

W kolejnej prezentacji Sven Roger von Schilling przedstawił 12 kluczowych czynników sukcesu dla projektów ICO. Był to niezwykle ważny wykład w czasach dużego entuzjazmu dla tej formy finansowania projektów. Przedstawiciel firmy Capital Partners wskazał kluczowe problemy rynku i wymienił czynniki, na które inwestorzy powinni zwrócić uwagę podejmując decyzję o lokowaniu kapitału. Dla wielu osób zaangażowanych w obszar ICO był to z pewnością zimny prysznic i ważna lekcja biznesu.

eCharge – rozwiązanie problemów właścicieli aut elektrycznych

echarge

Trzecia prezentacja dotyczyła projektu eCharge, który aktualnie prowadzi ICO. Twórca projektu Markus Dold przedstawił koncepcję sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych, opartej o blockchain. Powiedział, że obecnie jednym z głównych problemów posiadaczy aut elektrycznych jest mała liczba punktów ładowania i przedstawił rozwiązanie tworzone przez eCharge. Co ciekawe, już na obecnej, wczesnej fazie, twórcom udało się nawiązać współpracę z sieciami hoteli Marriott, Hilton oraz Sharaton, które są otwarte na umieszczenie takich stacji na terenie swoich obiektów.

Exfluency, czyli jak wielojęzyczność contentu wspiera biznes

Robert Etches, twóra Exfluency przedstawił tezę, że bariera językowa tworzy znaczące ograniczenia dla biznesu. Według statystyk przedstawionych przez projekt, użytkownicy internetu są dwukrotnie bardziej skłonni kupić produkt, jeśli jego opis jest w ich rodzimym języku. Zespół Exfluency chce zrewolucjonizować rynek tłumaczeń, tworząc platformę, na której użytkownicy będą mogli kupować content w wielu językach. Dodatkowo platforma będzie wyposażona w mechanizm oparty o sieć neuronalną, co zwiększy efektywność tłumaczeń.

Jak wybrać właściwą jurysdykcję dla ICO?

W kolejnym wykładzie Piotr Gałka oraz Szymon Ciach omówili aspekty, które powinien rozważyć każdy projekt wybierający miejsce rejestracji dla swojego ICO. Wśród kluczowych czynników wymienili koszty związane z rejestracją takiej działalności, kwestie podatkowe, regulacje prawne oraz wiarygodność danej jurysdykcji. Wymienili 4 popularne miejsca, często wybierane przez projekty oraz dokonali ich porównania. Wśród proponowanych lokalizacji znalazły się Szwajcaria, Estonia, Litwa oraz Malta.

Psychologia w tradingu kryptowalutami

Następna prezentacja skierowana była głównie do osób zaangażowanych w trading kryptowalutami. Starszy Analityk platformy Investing.com, Clement Thibault omówił aspekty psychologiczne związane z działaniami na giełdzie. Wykład był oparty na zabawnych i jednocześnie trafnych przykładach tego, jak działa myślenie tradera. Ekspert podzielił się też swoimi wskazówkami jak można uniknąć niektórych błędów i poprawić wyniki w tradingu.

AllSporter czyli aplikacja, która pomaga wszystkim uprawiającym sport

AllSporter to niewątpliwie jeden z najciekawszych projektów przedstawionych na Cryptocurrency World Expo. Projekt posiada już działającą aplikację, którą można pobrać w serwisie Google Play. Umożliwia ona wyszukiwanie i rezerwację treningów sportowych oraz wypożyczanie sprzętu niezbędnego do ulubionych aktywności. Zespół AllSportera, poprzez trwające obecnie ICO zbiera środki na rozwój platformy. Podczas prezentacji Digital Performance Manager, Matusz Łagowski powiedział o problemach jakie występują w tej branży oraz o tym w jaki sposób AllSporter rewolucjonizuje sport i angażuje do aktywności jeszcze większą liczbę ludzi. Istniejący produkt stanowi z pewnością mocną przewagę nad innymi ICO.

Vreo – gry jako platformy reklamowe

Zespół z Frankurtu pracuje nad blockchainową platformą, która umożliwi deweloperom implementację reklam w grach. Firmy z kolei zyskają możliwość reklamowania swoich produktów i usług w przyjazny dla odbiorców sposób. Egor Malychev, odpowiedzialny za partnerstwa projektu, przedstawił publice koncepcję swojej firmy, zachęcając do uczestnictwa w ICO.

Orbi Network – zdecentralizowana platforma dla freelancerów

Orbi Network to projekt, który rozwiązuje problem ogromnej grupy ludzi, jaką są freelancerzy. Do 2025 roku aż 540 mln osób ma pracować w takiej formie, a zachodzące zmiany wymagają wdrażania odpowiednich rozwiązań. Firma chce dzięki zastosowaniu blockchaina stworzyć przestrzeń, dzięki której pracownicy będą mogli zdobywać zlecenia, otrzymywać zapłatę za wykonaną pracę, komunikować się ze zleceniodawcami, oraz być oceniani. Dzięki blockchainowi ma to być bardziej efektywne i bezpieczne niż przy użyciu obecnych rozwiązań.

Arrinera – elektryczne supersamochody wspierane przez blockchain

arricoin

Arrinera to firma, która do tej pory była znana głównie ze swoich imponujących supersamochodów. Teraz wkracza na rynek blockchaina, o czym na konferencji opowiedział sam twórca projektu, Arkadiusz Kuich. Token ArriCoin ma być tokenem typu security, który umożliwi nabywcom współtworzyć kolejne produkty, m.in. poprzez głosowanie na propozycje designu. Tokeny pozwolą również na wykupienie jazdy testowej supersamochodem, oraz zakup gadżetów i samych aut Arrinery.

Rafał Zaorski z Krypto Jam upatruje szanse w blochainie

Rafał Zaorski to jeden z bardziej znanych, a przy okazji jeden z bardziej kontrowersyjnych traderów w Polsce. Choć początkowo sprawił wrażenie nieprzygotowanego, chwilę później poprowadził bardzo merytoryczną i inspirującą prezentację. Jako twórca projektu Krypto Jam porównał obecny rynek kryptowalut do czasów bańki internetowej sprzed 20 lat. Wskazał tu wiele analogii i podzielił się swoją prognozą na przyszłość. Wymienił również czynniki, których pojawienie się może znacząco wpłynąć na wartość rynku.

Grapevine World rozwiązuje problemy służby zdrowia korzystając z technologii blockchain

Martin Tiani, twórca projektu Grapevine World, jako jeden z największych problemów współczesnej służby zdrowia wskazał ograniczenia w przetwarzaniu informacji o stanie zdrowia pacjentów. Problemy z wymianą informacji powodują opóźnienia oraz błędy lekarzy, które często są bardzo kosztowne dla chorych osób. Celem Grapevine Word Token jest wyeliminowanie tej bariery poprzez stworzenie globalnej platformy wymiany informacji zdrowotnych w oparciu o blockchain.

Kryptowaluty w Szwajcarii – aspekty prawne, regulacje oraz zasady dla projektów ICO

Dr Katarzyna Lasota Heller w swoim wystąpieniu wyjaśniła dlaczego Szwajcaria jest dobrym miejscem do rejestracji ICO. Przedstawiła apsekty prawne oraz regulacje obejmujące tego typu projekty. Opowiedziała m.in. o przykładzie miasta Zug, w którym powstało tzw. Crypto Valley, które jest kryptowalutowym odpowiednikiem kalifornijskiego Silicon Valley.

Travvil, czyli globalna platforma dla podróżników

Kolejna prezentacja, którą poprowadził CEO projektu Travvil, Jacob Mazurkiewicz, dotyczyła nowej platformy dla podróżników. Projekt rozwiązuje problemy podróżujących takie jak znajdowanie optymalnej lokalizacji, wyszukiwanie najbardziej opłacalnych ofert noclegu oraz zarządzanie punktami w programach lojalnościowych związanych z podróżami. Pozwala również na znajdowanie opinii i rekomendacji dotyczących wybranych miejsc, wszystkim planującym podróż.

BABACO.tv, czyli zdecentralizowana platforma wideo skupiona na blockchainie i kryptowalutach

Kamil Kuchta, współtwórca projektu BABACO.tv opowiedział o wizji nowej zdecentralizowanej platformy wideo skupionej na informacjach ze świata blockchaina, kryptowalut oraz projektów ICO. Celem platformy jest udostępnianie prezentacji wideo, wywiadów oraz informacji ze świata inwestycji w sposób przystępny dla współczesnych odbiorców. Projekt będzie tworzony przez inwestorów dla inwestorów.

MatchDiary, czyli aplikacja zrzeszająca fanów sportu

Tomasz Powierża, CEO Match Diary, opowiedział o projekcie aplikacji, która pozwoli fanom sportu wymieniać informacje na temat wydarzeń sportowych. Dzięki aplikacji kibice będą mogli znaleźć wszystkie interesujące ich statystyki oraz fakty dotyczące zawodników i wydarzeń sportowych. Ponadto fani będą mogli wspólnie organizować wyjazdy na interesujące ich mecze oraz kupować gadżety sportowe. Dzięki tokenowi Mediar, który zostanie wdrożony wewnątrz aplikacji, będzie to możliwe w znacznie sprawniejszy sposób.

Na zakończenie odbyło się after party w klubie Room 13 przy ul. Mazowieckiej. Uczestnicy konferencji mogli tu w luźnej atmosferze wymienić się doświadczeniami i nawiązać znajomości z innymi uczestnikami rynku.
Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886