fbpx

Crypto Manga – dedykowana szerzeniu świadomości na temat kryptowalut

Pierwsze wydanie crypto mangi nazwanej “Shonen Crypto” ujrzało światło dzienne. Czytelnicy będą mogli zapoznać się z różnymi aspektami dotyczącymi kryptowalut podczas przygód postaci z mangi.

Shonen Crypto będzie wydawane co miesiąc lub co 3 tygodnie jak mówi twórca “Edytor Dowodzący Taro”. Jak twierdzi autor, jest to nie tylko pierwsza manga ale i komiks skupiający się wyłącznie na kryptowalutach.

Obecnie seria jest dostępna jedynie online lecz twórca ma nadzieję, że w przyszłości zostanie wydana wersja papierowa. “Chciałbym, aby ludzie czytali ją w kawiarniach oraz na wielu krypto eventach” – mówi autor. Pierwsze wydanie zostało już częściowo przetłumaczone z japońskiego na angielski. Są również plany aby stworzyć muzykę i filmy o kryptowalutach oparte na mandze.

Początkowo nad mangą pracowało 10 osób – stworzyli oni pierwsze wydanie. Obecnie zespół liczy już 20 osób. “Ktoś może rysować, ktoś może zbierać informacje o shitcoinach, ktoś może pisać piosenki a jeszcze kto inny tworzyć filmy” – mówi Taro. Wyjaśnia on również powody, przez które postanowił stworzyć serię:

“Chcę by każdy poznał krypto i jego potencjał. Ostatnio, mam wrażenie, że liczba aktywnych użytkowników krypto spada oraz często słyszę wątpliwości na temat kryptowalut.”

Autor cytując słowa “wśród kryptowlaut jest wiele scam’ów”, rozumie dlaczego niektórzy są sceptyczni i uważa, że taka sytuacja “nie jest dobra dla krypto”. Z tego powodu, poprzez mangę ma nadzieję właściwie wprowadzić japońskie masy w świat kryptowalut. Mimo, że “jest już wiele artykułów na temat kryptowalut” autor stwierdza, że zawierają one “jedynie dużo słów”, a w Japoni “masy, zazwyczaj nie czytają tego typu artykułów.”

Pierwsza seria będzie miała 6 części. Pierwsza z nich nazywa się “Crypto Heroes” i opowiada o Bitcoin Senpai, który prowadzi inne krypto-charaktery w walce z postaciami reprezentującymi waluty fiat. “Postacie fiat w Crypto Heroes to USD, JPY oraz EUR”. Taro dodaje, że w najbliższej przyszłości pojawi się dużo zróżnicowanych postaci.

Część druga, wprowadza czytelnika w to “co dzieje się w świecie Bitcoina (chodzi o branżę)”, wraz z postacią “Krypto-kun”. W pierwszym egzemplarzu ta postać uczy o “Pompie McAfree’iego”, Mt GoX, popularnym scamie 0 Bitconnect oraz błędzie Zaif’ry, który pozwalał na zakup BTC za 0 yen.

Część trzecia jest “wprowadzeniem w Masternodes i zawiera cykl życia MN” a także poradę inwestycyjną.

Czwarta część mangi to “gag manga (czyli manga komediowa), która przestawia zwyczajną uczennicę Karen, która “wraz z profesorem dowiaduje się o Bitcoinie”. Uczy on Karen czym jest krypto i jak tradować (handlować) kryptowalutami, lecz profesor zawsze popełnia błędy, które prowadzą do topnienia jego portfolio.

Część piąta opowiada o dwóch dziewczynach uczących się na temat BTCFx.

Część szósta jest poświęcona DApps oraz jak wykorzystać je na smartfonach.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85