fbpx

Crypto.com, dawniej Monaco, wyda 100 000 kart kryptowalutowych

Firma z Hong Kongu wyda 100 000 krypto-debetowych kart Visa. Zrobi to ciągu najbliższych dwóch miesięcy, a pierwsze egzemplarze mają trafić do Azji.

Według gazety “South China Morning Post”, firma Crypto.com (dawniej Monaco) nawiązała współpracę z niemieckim Wirecard Bank. Zrobiła to dla rozwoju projektu oraz by zacząć wydawać karty w Singapurze, oczywiście z myślą o ekspansji worldwide( na cały świat ).

“Dla holderów kryptowalut, niezmiernie ważne jest to, by mogli z łatwością i spokojem przekonwertować swoje zasoby walut cyfrowych  z powrotem na waluty tradycyjne i je wypłacić.” – cytując Kris’a Marszalek, współzałożyciela i dyrektora generalnego Crypto.com.

Dochodem firmy będą stosunkowo niskie opłaty za przetwarzanie transakcji. Będzie także zarabiała na swoich usługach kryptowalutowych oraz na automatycznej usłudze kupna i sprzedaży kryptowalut, która według oficjalnych informacji wciąż przechodzi wewnętrzne testy.

Pożyczki kryptowalutowe?

Crypto.com oznajmia, że złoży także wnioski o udzielanie pożyczek walutowych zarówno w Singapurze, jak i w Hong Kongu. Następnie będą chcieli rozwinąć swoje karty do tego stopnia by pozwoliły one na branie “pożyczek kryptowalutowych”. Firma twierdzi, że posiadacze kart będą mogli zaciągać kredyty, które będą oparte na wartości Bitcoina lub zwyczajnie korzystając z ich macierzystego tokenu MCO.

Projekt uzyskał licencję na “stored-value facility (SVF)” od nadzorującego Urzędu Monetarnego Singapuru, czyli pozwolenie na prowadzenie działalności zarządzając gotówką elektroniczną lub kartami. Wydawca SVF jest znany jako posiadacz zapisanej wartości, a posiadacze są określani jako właściciele e-pieniądzy. Korzystanie z SVF zwykle nie wymaga osobistych numerów identyfikacyjnych (PIN) ani podpisów.

Informacja która wyszła w lipcu oznajmia, że Monaco kupiło domenę Crypto.com za grube miliony.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886