fbpx

Craig Wright stara się o prawa autorskie do kodu Bitcoina

Craig Wright nadal stara się udowodnić wszystkim, że Satoshi Nakamoto to on. Teraz wchodzi już w tym celu na drogę prawną…

W ostatnich miesiącach dążenia Wrighta do udowodnienia całemu światu, że to on stoi za projektem Bitcoina, nabrały intensywności. W odpowiedzi społeczność kryptowalut masowo wyśmiewała go za pośrednictwem mediów społecznościowych. To jednak nie zraziło samozwańczego Nakamoto w jego krucjacie. Można odnieść wrażenie, że czerpie on wręcz energię z tego typu zdarzeń i tylko dolewa oliwy do ognia.

Teraz Wright stara się o prawa autorskie do kodu BTC.

Rejestracja w Urzędzie Praw Autorskich

Sam rejestracja w Urzędzie Praw Autorskich – do czego dąży Wright – nie jest jednak czymś co nadaje mu prawa własności. Nie stanowi też oficjalnego patentu. Sam proces praw autorskich pozwala każdemu zarejestrować cokolwiek dopiero w celu przygotowania procesów sądowych związanych z prawem własności.

W przyszłości Wright zamierza przepisać prawa autorskie na Stowarzyszenie Bitcoin, aby utrzymać je na korzyść ekosystemu Bitcoina. Stowarzyszenie Bitcoin to globalna organizacja branżowa dla firm używających najpopularniejszą kryptowalutę. Obsługuje BSV i jest właścicielem oprogramowania klienckiego Bitcoin SV

– czytamy w komunikacie.

Jimmy Nguyen, założyciel firmy nChain, która jest dziś odpowiedzialna za rozwój Bitcoin Satoshi Vision (BSV) skomentował sprawę w następujący sposób:

Jestem podekscytowany możliwością uznania Craiga Wrighta za autora przełomowej białej księgi Bitcoin i oryginalnego kodu. Lepiej niż ktokolwiek inny Craig rozumie, że Bitcoin został stworzony jako skalowany blok, który ma zasilić elektroniczną gotówkę dla miliardów ludzi i być globalną księgą danych dla największych aplikacji korporacyjnych. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Craigiem i innymi, aby jego oryginalna wizja została uznana i realizowana za pośrednictwem BSV.

Z kolei Jerry Brito, dyrektor grupy adwokackiej Coin Center, napisał zaś na Twitterze:

– Rejestracja praw autorskich polega po prostu na wypełnieniu formularza. Urząd ds. Praw autorskich nie bada ważności roszczenia – po prostu to rejestrują. Niestety nie ma oficjalnego sposobu zakwestionowania rejestracji. Jeśli istnieją konkurencyjne roszczenia, Urząd po prostu zarejestruje je wszystkie.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868