fbpx

Craig Wright chce polować na fałszywych Satoshich Nakamoto

Australijski przedsiębiorca i samozwańczy twórca BTC, Craig Wright, namaścił się teraz na szeryfa miasteczka Krypto. Ma polować na… „fałszywych” Satoshich. Wszystko by udowodnić raz na zawsze, że to on jest twórcą najstarszej na świecie kryptowaluty.

Co więcej, Wright – który twierdzi, że fork Bitcoin SV (Satoshi Vision) jest jedynym prawdziwym Bitcoinem – przewiduje, że BTC ostatecznie upadnie, zaś jego cena spadnie do zera.

Zbawca rynku?

Niedawno Wright wydał nawet “Manifest Bitcoina”. Obiecuje w nim:

„(…) oczyścić przestrzeń kryptowalut – czy ci się to podoba, czy nie”.

W tym celu Wright zobowiązuje się do kierowania przeciwko wszystkim, którzy fałszywie twierdzą, że są Satoshim Nakamoto, pozwów i zmuszać ich w ten sposób do przeprosin. Jeśli nie przeproszą, jak ostrzega, ​​trafią do więzienia. Rzucił owe wyzwanie w złowieszczym poście w dniu 30 maja:

„Jeśli chcesz udawać Satoshi’ego, sprawię, że trafisz do więzienia. Mam dowód na to, że to ja jestem Satoshim i że stworzyłem white paper. Złożyłem swoje roszczenie pod przysięgą. Przysiągłem to w sądzie. Jeśli okaże się, że nie jestem [twórcą BTC], stanę w obliczu 20 lat więzienia. Rzecz w tym, że nigdy się to nie wydarzy, ponieważ jestem autorem Bitcoina.”

I am Satoshi

Craig Wright od dawna twierdzi, że Satoshi to on. Stąd też stanął za Bitcoin Satoshi Vision – nowym forkiem BTC. Czy mówi prawdę? Najprostszym sposobem byłoby ruszenie środków z portfeli ponoć należących do Nakamoto. Mimo tego, te Bitcoiny pozostają od lat nietknięte.

Ostatnio pojawiły się także plotki o tym, że twórcą BTC jest Paul Le Roux. To ponoć genialny informatyk, ale też przestępca, który od kilku lat przebywa za kratkami. Ponoć kryptowaluta miała pierwotnie służyć mu praniu pieniędzy.

Wright zarejestrował też wniosek o przyznanie mu praw do white paper BTC w jednym z amerykańskich urzędów. Jego problem polega jednak na tym, że sama rejestracja nic mu nie daje. Jak przyznają eksperci, urząd nie bada zasadności wniosku, a tylko przyjmuje go na słowo.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,261.78
ethereum
Ethereum (ETH) $ 144.88
xrp
XRP (XRP) $ 0.218410
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 208.57
litecoin
Litecoin (LTC) $ 43.98
eos
EOS (EOS) $ 2.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 14.83
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 92.84
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.72