fbpx

CoperniCoin – powstaje token województwa warmińsko-mazurskiego

Województwo warmińsko-mazurskie bardzo pozytywnie zaskakuje. Nasza redakcja otrzymała informację o tym, że lokalny Urząd Marszałkowski wyemituje cyfrowy token – CoperniCoin.

“Dzisiaj dużo się mówi o Internecie Rzeczy (IoT), technologii Blockchain, SmartCity, 5G, itd. Aby w pełni wykorzystać obecne możliwości związane z transformacją Przemysłu 4.0 niezbędne są aktywne działania w zakresie profilowania, specjalizacji i integracji polskiego przemysłu cyfrowego w sposób odpowiadający jego możliwościom i aspiracjom. Sektor cyfrowy ma coraz większy wpływ na innowacyjność całego przemysłu i infrastruktury. Staje się kluczowym czynnikiem wpływającym na konkurencyjność oraz wzrost gospodarczy”

-twórcy projektu prezentują jego tło w przesłanym nam komunikacie.

Kopernik byłby dumny

Okazuje się, że samorząd województwa wpadł na interesujący pomysł. Chce wykorzystać nowe technologie do promocji walorów turystycznych swojego regionu. Właśnie tak narodziła się idea tokenu okolicznościowego –  CoperniCoin.

Technologicznie token będzie oparty o platformę Waves. Dlaczego? Autorzy wyjaśniają:

“Braliśmy pod uwagę wiele czynników m.in. związanych z kosztem obsługi, stabilności oraz szybkości działania. Platforma Waves to generacja 2+, gdzie transakcje są potwierdzane przez węzły, co wpływa na koszt obsługi. Braliśmy pod uwagę również “efekt” ekologiczny, ze względu na niewykorzystywanie tzw. koparek, które generują duże zużycie energii, w celu potwierdzenia transakcji, jak w przypadku innych rozwiązań.”

CoperniCoin nie będzie stricte walutą. Ma stanowić jeden z elementów związanych z promocją atrakcji turystycznych regionu. Jak wyjaśniają twórcy, nie będzie miał też charakteru spekulacyjnego. Będzie go jednak można zdobyć poprzez aktywność w wielu obszarach m.in. “udział w konkursach tematycznych, grach terenowych, w wybranych wydarzeniach, a także odwiedzając wybrane atrakcje turystyczne”. Następnie za tokeny będzie można kupić nagrody rzeczowe, uzyskać dzięki nim zniżki na bilety czy też inne usługi. “Jednak, aby w pełni wykorzystać możliwości CoperniCoin, jesteśmy w trakcie budowy dedykowanej platformy wymiany na nagrody oraz sieci partnerów chcących wejść we współpracę” – dodają twórcy.

Oficjalny start projektu będzie miał miejsce 19 lutego w czasie specjalnej konferencji z udziałem m.in. prof. Krzysztofa Piecha, znanego popularyzatora technologii blockchain w Polsce.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 11,454.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 271.36
ripple
XRP (XRP) $ 0.335562
litecoin
Litecoin (LTC) $ 103.62
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 346.92
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.60
eos
EOS (EOS) $ 4.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 160.57
tron
TRON (TRX) $ 0.028633